Bitcoin Pozisyonları Güvende Değil, Fiyat Risk İçeriyor

0
Bitcoin Pozisyonları Güvende Değil, Fiyat Risk İçeriyor

Bitcoin yeni bir haftaya başlarken dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor ve spot ile türev piyasalar arasında önemli bir farkı da korumaya devam ediyordu. Bu dar işlem aralığına ek olarak Bitcoin fiyatı uzun süredir aynı destek bölgesinde işlem görüyor, bu nedenle varlık büyük yatırımcıları çekmek için biraz daha güç göstermek zorunda.

Bitcoin’in en yakın rakibi DXY Endeksi direnç boyunca işlem görmeye devam ettiği için Bitcoin fiyatı aralığa geri döndü ve düşük bir güç göstererek işlem görüyor. DXY Endeksi‘nde beklenen hafif gerileme ise önümüzdeki günlerde BTC için bir rahatlama getirebilir. Bu tahminler gerçekleşirse BTC 20.200 dolarlık seviyenin üzerine çıkabilir ancak boğaların kapana kapılması ile risk ihtimali de artabilir.

Bitcoin geçtiğimiz haftayı bir yükseliş hissiyatıyla tamamlamıştı ancak bu hissiyatın gelmesi ayılarla büyük bir mücadele gerektirmişti. Önde gelen kripto para borsası Binance’teki haftalık işlem hacmi 2017’de kaydedilen ralliden bu yana en yüksek seviyelerinden birisini gösterdi. Yaşanan bu önemli gelişmeye rağmen fiyat pek bir tepki veremedi ve varlığın düşüş eğilimine daha yakın olduğunu gözler önüne serdi.

Bitcoin

Ayrıca, haftalık ticaretin başlangıcı, spot ve değer kayıpları arasında bir kaymaya tanık oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bazı analistlere göre perakende alıcılar, türev piyasasındaki katılımcılara kıyasla farklı bir eğilim gösteriyor ve satın alım yaparken çok da endişeli değil. Türev piyasasındaki katılımcılar ise “long pozisyonların” kapatılma ihtimalini ise sürekli olarak göz önünde bulunduruyor.

Elbette piyasalar zaman zaman düşüş eğiliminden bir geri dönüş emareleri göstermeye de devam ediyor. Şu anda, Ers Swap fiyatı, BTC’yi destekleyebilecek yeşil bir tablo sunuyor. Geri dönerse, yakında keskin bir düşüş hareketi ile karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin(BTC) fiyatı aynı seviyelerde işlem görmeye devam ediyor ve maksimum 20.500 dolarlık seviyeye ulaşabilir bir konumda yer alıyor. Bu arada, bazı meme coin’ler yavaş yavaş çekiş kazanıyor ve bu da önümüzdeki günlerde onları sert bir şekilde pompalayabilecek bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın