Bitcoin Movement Blockchain Destekli Giyim Koleksiyonu Piyasada!

Cuma günü, çevrimiçi perakende mağazası olan Bitcoin Movement (BTCMVMNT), blok zinciri destekli bir ‘’ Orijinallik Kanıtı’’ sistemine sahip sınırlı sayıda sokak giyim koleksiyonunu piyasaya sürdü.

İngiliz girişimci ve aynı zamanda rapçi olan Zuby’nin katkıları ile tasarlanan 300 ürün koleksiyon; 50 kapüşonlu, 125 şapka ve 125 T-shirt içermektedir. Bu formaların tümü ‘’21 milyon” logosu taşımaktadır. Bu logo şimdiye kadar madenden çıkarılan maksimum Bitcoin miktarını temsil etmektedir.

Giyim Koleksiyonun Özellikleri

“Take the Power Back” başlıklı koleksiyondaki her parça, VeChain’in blok zincirine bağlı bir yakın alan iletişim çipi içeriyor. Müşteriler Bitcoin Movement tarafından oluşturulan bir mobil uygulama aracılığı ile giysiye yapıştırılan etiketi tarayabiliyor. Oluşturulan uygulama, VeChain’den ürün bilgilerini gerçek zamanlı olarak alıyor.

Ürün eğer orijinal ise, uygulama ‘’%100 Orijinal Doğrulandı’’ mesajını gösteriyor. Bunun yanında uygulama, giysinin belirli bir sürüm numarasını ve bunu blok zincirine iliştiren benzersiz işlem kimliğini görüntülüyor.

The Bitcoin Movement’ ın kurucusu Daryl Kelly;

“İlk çok satan blok zinciri koleksiyonumuzun Bitcoin felsefesini gerçekten temsil etmesini istedim. Gerçekleri ve şeffaflığı arayanlar için bu kadar rahatsız edici, başarılı ve çekici hale getiren özellikleri bir araya getirmek, VeChain’in sektör lideri blok halka açık blok zinciri teknolojisi hareketlerimize mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor.”

Bu iş birliği, taklitleri caydırmak için blok zinciri teknolojileri kullanan sınırlı sürüm modasının tek örneği olmamaktadır. Son zamanlarda ise dünyanın dört bir yanındaki moda üreticileri, tedarik zincirleri; ürün orijinalliği doğrulama alanında Blockchain teknolojilerini kullanmaya başladı.

Fashion House Alexander McQueen 3 Eylül tarihinde, hem tasarımcıların hem de tüketicilerin güvenli bir şekilde giyim eşyalarını kaydetmelerini ve takas etmesini sağlayan büyük bir Blockchain zinciri ile çalışan yeni bir etiket ortaya koydu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.