Bitcoin Kazancınızı “Sahte Arz” Azaltıyor Olabilir mi?

Custodia Bank‘in kurucusu ve CEO’su Caitlin Long, Bitcoin fiyatının önceki döngü ile birlikte altı haneli bir fiyata sahip olması gerektiğini belirtti. Long, Robert Breedlove’nin “What Is Money” isimli podcast’inde görüşlerini açıkladı ve piyasalarda sahte bir BTC arzı yaratıldığını iddia etti.

Bitcoin’de 21 Milyon Tuzak

Bitcoin‘in sınırlı arzı, en güçlü özelliklerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Kıtlığı, BTC’yi Altın ve diğer geleneksel hisse senetlerinden daha değerli kılan önemli bir detay. New York Menkul Kıymetler Borsası eski başkanı Thomas Farley, CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda, Bitcoin’in sınırlı arzını hatırlatarak, bunun öneminden dahi bahsetti. Yatırımcıların büyük bir kısmı da arzın sınırlılığı nedeniyle yatırım yapmaya devam ediyor.

Ve unutulmaması gerekiyor ki “yalnızca 21 milyon Bitcoin olabilir.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, ancak Long’un açıklamasına göre, Bitcoin’in finansallaşması, sınırlı arzını alakasız bir konuma getirebilir. Long’a göre, kağıt Bitcoin veya IOU, gerçek talebi sahte arzla karşılıyor. IOU yani borç senetine atıfta bulunuyor.

Long, tüm borç senetleri birleştirilirse, insanlara vaat edilen toplam BTC miktarının bugün mevcut olan Bitcoin’den daha fazla olduğunun altını çizdi. Dip not olarak şu anda 19.1 milyondan fazla Bitcoin kazıldı.

Long ise tüm bu denklemde Bitcoin’in aracılarının ve finansallaşmasının BTC fiyatı için bir tehdit olduğunu düşünüyor. Caitlin Long, BTC ticaret piyasasında aracıların niyetini ve rolünü de sorguladı.

Kendisi de bir zamanlar kripto borsalarının kullanıcısı olduğunu belirten Long, merkezi aracıların güvenilir olmadığına dair hack’ten sonra dersini aldığını düşünüyor.

Long, piyasada çok fazla kaldıraç olduğuna dikkat çekerek yorumlarını sonlandır. Mart 2020’de pandemi nedeniyle yaşanan piyasa çöküşü, kaldıracın çoğunu ortadan kaldırsa da, hemen toparlanmaya başladı. Ona göre, birçok büyük kripto borsasını iflas etmeye zorlayan devam eden kaldıraç azaltma, son panik yinelemesini tetikliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.