Şubat 10, 2020

Bitcoin Fiyatında Düşüş! Gerileme Devam Edecek Mi?

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz haftasonu önemli bir seviye olan, 10.000 doları aşmayı başardı. Psikolojik seviye olarak kabul edilen 10 bin dolar seviyesinin aşılması yatırımcıların yüzünü güldürdü fakat tekrar 10 bin doların altına geriledi.

Bu sabah saat 09:00 sularında hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başlayan Bitcoin, kısa bir süre içerisinde 100 dolardan fazla düşüş yaşadı. Bu sekilde 10 bin doların altına düşen Bitcoin, yatırımcıların panik olmasına sebep oldu. Peki bu düşüş, yatırımcıları endişelendirmeli mi?

Birkaç kripto para uzmanın göre henüz endişeye gerek yok. Bitcoin fiyatı bugün, CME Group’taki işlemlerin açılmasıyla düşüşe geçti. Halihazırda böyle bir düşüş bekleniyordu. Bunun sebebi ise CME Group’un geçtiğimiz haftayı 9.850 dolardan kapatmış olması. Bitcoin fiyatının aradaki bu boşluğu kapatması olağan bir durum olarak görülüyor.

Bunun yanında İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan’da ara çekilmelerin olacağını söyledi. Youtube’da öngörülerini paylaşmaya Manukyan şunları dile getirdi:

“Bitcoin’de 9.400 – 9.600 seviyelerinin aşılması ile biraz daha momentum kazanıldığını gördük. Hareket, biraz daha yukarıya doğru devam edecektir diye düşünüyorum. Bu hareketin hedefi 10.400’lü seviyeler. Bitcoin için özel hazırlanmış indikatörlere baktığımızda hareketin yukarı devam edeceğine dair işaretler, bence kesildiğine dair işaretlerden daha fazla. Dolayısıyla bundan sonraki hedefi 10.400 olarak görebiliriz. Ara çekilmeler mutlaka olacaktır ama 9.400–9.400 seviyelerinin aşılmasını önemsiyorum. Bence bu kuvvetli bir dönüş hareketi oldu.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.