Bitcoin Fiyatı “Kapitülasyon Zamanına” Yaklaşıyor: IG Pazar Analizi

En popüler kripto para olan Bitcoin, yatırımcılarının büyük bir kısmının güvenini kaybediyor diyebiliriz. Piyasadaki büyük yatırımcıların çoğu yaşadıkları endişe ile şirketlerini boşalttılar.

Online Ticaret Platformu IG’deki analist Chris Beauchamp’in Financial Times’a yaptığı açıklamada: Bitcoinin kritik bir yatırımcı kitlesinin olduğu ve yatırımcıların piyasadan çıkmaya başladıklarını, yaşadığı değişimler ve fiyat düşüşleri ile “kapitülasyon zamanına” doğru gittiğini belirtti.

Uzun Vadeli Yatırımcılar Mutsuz Mu?

CCN geçen hafta yaptığı bildiride, Bitcoin fiyatının geçen hafta 4.000$ seviyede işlem görmesinden sonra 3.000$’lık destek seviyesine düşeceğini belirtti. Bu, 2017’de yaşanan boğa koşusundan önce satın alınan eski Bitcoin sahipleri arasında bir endişe yarattı.

Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz etki yaratan Bitcoin Cash topluluğuda sahip olduklarını satmaya ve şirketlerini kapatmaya başladılar.

Beauchamp daha önceki bu analizi yinelerken, yatırımcıların çoğu bitcoinlerini 6.000$ civarında tutup mutlu olmayı hedeflerken, Bitcoin’in 4.000$ ve altına düşmesi yatırımcılarda büyük bir endişe yaratacak diye belirtti.

Beauchamp’ın sözleriyle, ” bu tür yatırımcılar parayı alıp koşmayı tercih ederler” dedi. Geçen haftaya baktığımızda, IG’nin açıklamasına göre Bitcoin, kısa zamanlı pozisyonda yüzde 20 civarında bir artış ortaya koydu.

Kaynak:ccn

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.