Analizler Haberler

Bitcoin Fiyatı “Kapitülasyon Zamanına” Yaklaşıyor: IG Pazar Analizi

single-image

En popüler kripto para olan Bitcoin, yatırımcılarının büyük bir kısmının güvenini kaybediyor diyebiliriz. Piyasadaki büyük yatırımcıların çoğu yaşadıkları endişe ile şirketlerini boşalttılar.

Online Ticaret Platformu IG’deki analist Chris Beauchamp’in Financial Times’a yaptığı açıklamada: Bitcoinin kritik bir yatırımcı kitlesinin olduğu ve yatırımcıların piyasadan çıkmaya başladıklarını, yaşadığı değişimler ve fiyat düşüşleri ile “kapitülasyon zamanına” doğru gittiğini belirtti.

Uzun Vadeli Yatırımcılar Mutsuz Mu?

CCN geçen hafta yaptığı bildiride, Bitcoin fiyatının geçen hafta 4.000$ seviyede işlem görmesinden sonra 3.000$’lık destek seviyesine düşeceğini belirtti. Bu, 2017’de yaşanan boğa koşusundan önce satın alınan eski Bitcoin sahipleri arasında bir endişe yarattı.

Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz etki yaratan Bitcoin Cash topluluğuda sahip olduklarını satmaya ve şirketlerini kapatmaya başladılar.

Beauchamp daha önceki bu analizi yinelerken, yatırımcıların çoğu bitcoinlerini 6.000$ civarında tutup mutlu olmayı hedeflerken, Bitcoin’in 4.000$ ve altına düşmesi yatırımcılarda büyük bir endişe yaratacak diye belirtti.

Beauchamp’ın sözleriyle, ” bu tür yatırımcılar parayı alıp koşmayı tercih ederler” dedi. Geçen haftaya baktığımızda, IG’nin açıklamasına göre Bitcoin, kısa zamanlı pozisyonda yüzde 20 civarında bir artış ortaya koydu.

Kaynak:ccn

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz