Bitcoin Fiyat Tahmini: Kripto Piyasası Birikim Aşamasına Girerken İşler İyiyiye Gidiyor

Bitcoin 26.835 dolar civarında işlem görürken önceki dört saate kıyasla pek bir değişim kaydetmedi. Fiyat, Çarşamba günü aynı saate kıyasla %1,2’lik bir düşüş yaşadı. ABD’de Çarşamba günü gece geç saatlerde yaşanan gelişmelere rağmen, en büyük kripto para birimi büyük ölçüde etkilenmemiş gibi görünüyor.

İyimser bir görünüm olarak, Maverick’ten Baxley kripto yatırımcıları arasında genel bir birikim aşaması gözlemledi. Hareketli ortalamaların nötr ya da hafif yükseliş eğilimi gösterdiğinin altını çizen Baxley, bunun da potansiyel bir yükseliş eğilimi için bir temelin oluştuğuna işaret ettiğini belirtti. Baxley, piyasanın ABD merkez bankasının olası faiz artışlarını hesaba kattığını ve bunun da tarihsel olarak fiyatları etkilediğini kabul etti.

Mevcut durumla ilgili olarak Baxley likiditenin önemini vurguladı ve önümüzdeki haftalardaki gelişmelerin Hazine’nin ikmal sürecini özenle yürütme kabiliyetine bağlı olacağını belirtti. Sonuç olarak birçok yatırımcının şu anda temkinli bir yaklaşım benimsediğini tahmin etti.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin son 24 saat içinde %1 değer kazanarak 27.128 dolardan işlem görüyor. Fiyat son 30 günde %3 düşerken, son yedi günde %2,28 artış gösterdi. BTC mevcut fiyatına düşmeden önce 26.574 dolardan 27.203 dolara kadar yükseldi.

Ethereum, son 24 saat içinde %1,67’lik bir artışla yaklaşık 1.888 dolardan işlem görüyor. Perşembe günü çoğu varlık negatif hareket yaşarken, ETH kısa süreliğine pozitif bölgeye girmeyi başardı.

CoinMarketCap’e göre ETH mevcut fiyatına düşmeden önce 1.851 dolardan 1.896 dolara kadar yükseldi. İki günlük düşüşün ardından kripto para piyasası ivme yakalamaya başladı. Kripto piyasa değeri de son 24 saatte %1,23 oranında arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.