Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi?

0

Bitcoin %12 Değer Kaybetti

Bitcoin yaklaşık bin dolarlık bir düşüş yaşadı. Bitcoin’de gerçekleşen bu kırmızı altcoinlere de yansıdı. Şu anda 11.500 dolar seviyesinde bulunan Bitcoin dün (10.07.2019) 13.000 dolar seviyelerine kadar ulaşmıştı. Peki bu düşüşün sebebi ne?Bitcoin düşmeye devam edecek mi? Bu sorunların cevaplarını bulalım.

Düşüşün nedeni ne?

Dün yaptığımız teknik analizde Bitcoin için kritik noktanın 13.400 dolar seviyesi olduğunu söylemiştik. Bu seviyenin geçilmesi halinde Bitcoin’in yeni zirvelere imza atabileceğini söylemiştik. Bitcoin dün bu seviyeyi bir hayli zorlasa da aşamadı ve düşüş yaşadı. Bu seviyeyi aşamadığı taktirde bir düşüşün yaşanacağını da dün yaptığımız haberle sizinle paylaşmıştık. Dışardan herhangi bir etki olmamasına rağmen düşen Bitcoin’in bu düşüşü bize ne anlatmaya çalışıyor gelin bu konunun üzerinde duralım biraz.

Ayı tuzağı

Birçok uzmana göre bu düşüşün sebebi ayı tuzağı. Ayı tuzağı yükselme eğiliminde olan bir ticari aracın düşeceği spekülasyonun çıkarılması ile başlar. Bu sayede bir takım satışlar gerçekleşir ve bir süre sonra tekrar yükselmeye başlar. Bunun tersi ise boğa tuzağıdır.

Olağan bir düşüş

Diğer bir sebeb ise beş aylık yükselme sürecinde olan Bitcoin’in ara ara geri çekilmeler yapabileceğidir. Her geçen gün tanınma evresini hızlandıran Bitcoin’in artık 3000 dolar seviyelerine geri çekilme yapması uzak gibi gözüküyor. Bundan dolayı böyle volatilitesi yüksek bir piyasanın böyle geri çekilmeler yapabileceği gayet normal.

Destek ve direnç noktaları

Bitcoin’in bundan sonraki destek noktası 11.200 dolar olarak gözüküyor ve ondan sonra gelen 11.000 dolar seviyesi de iyi bir direnç noktası. Direnç noktasına baktığımız zaman ise 13.000 dolar seviyesini görüyoruz. Okuyucularımıza tavsiyemiz böyle volatilitesi yüksek piyasada işlem yaparken haberlerden ve analizlerden uzak olmamaları gerektiğidir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın