Mayıs 12, 2022

Bitcoin Çöküşünü Bilen Trader Yeni Hedefini Açıkladı!

Bitcoin (BTC) fiyatının uzun bir süredir 30.000 dolarlık seviyenin altına gerileyeceğini doğru tahmin eden bir kripto stratejisti ve trader’ı, BTC fiyatının daha fazla düşüş için alanı olduğuna inandığını açıkladı.

Capo takma adıyla tanınan analist Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Bitcoin fiyatındaki serbest düşüşün henüz bitmediğini belirtti.

Mevcut çöküşü tetikleyen ana güç olarak BTC’nin kripto borsalarına büyük balina transferlerini belirten trader, önemli miktarda Ethereum’un da kripto borsası FTX’e gönderildiği konusunda uyarı yaptı.

Capo, Bitcoin fiyatı için fiyat tahmini konusunda ise BTC’nin 21.000 ila 23.000 dolar arasında bir yere ineceğine inandığını belirterek korkuttu.

Analist, trader’lara, Bitcoin fiyatının 6.000 dolar seviyesinden vazgeçtikten sonra 2018’in sonlarında nasıl bir uçurumdan düştüğünü ve BTC’nin ilerlemesi için benzer bir kaderi beklediğini hatırlattı ve uyardı.

“2018 yılını hatırlıyorsanız, 6.000 dolarlık desteğin kırıldığında neler olduğunu da hatırlıyorsunuzdur.”

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte %13 düştü ve 27.172 dolar olarak fiyatlandırıldı, bu da Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştüğü anlamına geliyor.

Capo yatırım yapmayı planladığı altcoin STEPN (GMT) hakkındaki görüşlerini paylaşarak ilgili tartışmayı sonlandırdı. Capo’ya göre GMT fiyatı düşmeye devam ederse, satın almak için fırsat doğabilir.

Capo Bitcoin

Kullanıcıları karşılıksız token (NFT) spor ayakkabılarla donatan ve onları gerçek hayatta attıkları adımlar için ödüllendiren STEPN (GMT), Mart ayında yeniden piyasaya sürüldükten sonra başlangıçta %3,500’ün üzerinde bir hızla fırladı ve Nisan sonunda 0,11 dolardan 3,97 dolara yükseldi.

GMT o zamandan beri düşüyor ve 0,94 dolarlık piyasa değeri ile yazı yazılırken %38 oranında düşüş kaydetti.

Sizce Capo Bitcoin fiyatıyla ilgili tahmininde yeniden başarılı olacak mı? Ve fiyat tahmini tutarsa piyasalardaki gidişat sizce ne yöne doğru evrilecek? BTC için umut devam ediyor mu yoksa bir süreliğine kazanç beklemek artık hayal mi?

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.