Şubat 7, 2022

Bitcoin (BTC) Dibi Görmüş Olabilir mi? Ünlü Trader Güçlü Rallinin Ardından Bitcoin Görünümünü Açıkladı

Tecrübeli trader Peter Brandt, Bitcoin‘nin (BTC) gerçekten bir dip yaşayıp yaşamadığını görmek için 40.000 doların üzerindeki güçlü rallinin ardından BTC’nin durumunu inceledi.

Twitter hesabında paylaşım yapan Brandt, öncü kripto varlık için sırada ne olduğunu tespit etmek için Bitcoin (BTC) tüccar duyarlılığını ön planda tuttuğunu belirtti.

“Daha önce profil fotoğraflarına lazer göz koyan topluluğun, Nisan zirvesini beklediği dönem ve 100.000 dolarlık seviyenin geleceği söylentilerinin yayıldığı Kasım zirvesinin beklendiği dönem ve 20.000 dolarlık dip seviyeyi bekleyen Ocak dönemi söylentileri gibi…”

Geçtiğimiz yıl, kripto topluluğu, Bitcoin’in 100.000 dolara yükselişini kutlamak için sosyal medya profil fotoğraflarında “lazer göz” kullandığı bir trend yaratmışlardı. Brandt’e göre, hareket Bitcoin‘in zirvesini işaret ediyordu.

Brandt, lazer göz kullananlardan bazılarının şimdi 30.000 doların altında bir hareket öngördüğünü de belirtti. Tecrübeli trader’a göre, duygudaki aşırı değişim, BTC’nin dibe vurmaya yakın olduğunu gösterebilir.

Brandt, duyarlılıktaki değişikliği potansiyel bir dip sinyali olarak değerlendirirken, BTC’nin henüz trendin tersine dönmesi için zemin hazırlayabilecek teknik bir dip oluşturmadığını da ifade etti.

“Kasım 2015, Nisan 2019, Ekim 2020 ve hatta Temmuz 2021’de olduğu gibi geleneksel bir alt yapı satın alma sinyali KOYMADI, bu nedenle klasik grafik terimleriyle tanınabilir bir grafik kurulumu yapıp yapmadığımızı zaman gösterecek.

Tamamlanmış ve tanınabilir bir model, dipte olma ihtimalini büyük ölçüde arttıracaktır. 10 Kasım’daki bu kanal tamamlanırsa, dibi görmüş olma ihtimalimiz artar ancak bir kanal diyagonal formasyonudur, BTC’nin geçmişi olduğu için ideal değildir ve henüz net yatay dip desenleri ve net bir dip henüz oluşmadı.”

Brandt, grafiğinde Bitcoin’i Kasım ayından bu yana düşüş trendinde tutan azalan kanala atıfta bulunuyor. Trader, BTC kanaldan ayrılırken Bitcoin için dibi aramanın yeterli olmayabileceğinin altını çizdi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.