Mayıs 4, 2022

Bitcoin (BTC) Beklenen Fed Faiz Kararına Nasıl Tepki Verecek?

Kripto dünyasının yakından takip edilen stratejistlerinden birisi Federal Rezerv’in yeni faiz kararları duyurusunu takiben Bitcoin (BTC) fiyatının nasıl tepki vereceğine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Pentoshi takma adıyla tanınan stratejist, piyasaların Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından gelen haberleri sindirmesinin ardından Bitcoin’in teknoloji hisseleriyle ralli yapmasını beklediğini belirtti.

“Covid’le birlikte yaşadığımız çöküşten sonra Mart 2020’de veya buna yakın seviyelerde pek çok hisse senedi düşük kaldı. Spotify, Netflix, Zoom, Paypal ve daha fazlası. FOMC rallisi sonrası birçok hisse senedi ve Bitcoin için oldukça kritik olacaktır.”

CNBC’ye göre, Federal Rezerv’in enflasyonu frenlemek amacıyla 4 Mayıs toplantısından sonra faiz oranlarını 50 baz puan artırması bekleniyor.

Popüler kripto para trader’ı Light, Pentoshi’nin duyurunun bir haber satın alma etkinliği olacağını söylediği için BTC’nin FOMC toplantısından sonra muhtemelen yükseleceği tahminine katıldığını açıkladı.

“Mumları takip edenler veya buna benzer gizli takipçiler, BTC/USD ticareti yaptıklarını düşündükten ve gerçeği öğrendikten sonra bir kez daha şaşkına dönecekler. VIX’in FOMC’den sonra çıktığını düşünün. Gerisini zayıf likidite ve seçenekler halleder. Söylentileri boşver, gerçeklere bak…

Bu, hemen hemen tüm Fed sonuçlarında bir haber satın alma olayı olacak şekilde yeniden hazırlanıyor.”

Önümüzdeki günlerde Bitcoin kilit seviyeleri hakkında konuşan Pentoshi, 39.700 dolarlık ani direncinin üzerinde bir hareketin 42.000 dolara bir ralliyi tetikleyeceğini düşünüyor.

Bitcoin

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.