Haziran 10, 2022

Bitcoin Belirli Aralıkta Sıkışırken, Altcoin’ler Yükselmeye Çalışıyor

Trader’lar Bitcoin fiyatında sonraki hamleyi belirleyecek bir kırılmayı veya fiyat düşüşünü beklemeye devam ederken fiyat hareketsiz kalmaya devam etti. Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksine göre kripto trader’ları geçtiğimiz haftaya göre çok daha az olsa ‘düşüş eğiliminde’ kalmaya devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin Hareketsiz Kalırken Altcoin’ler Yükselmeye Devam Ediyor

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi biraz yükseldi, bir miktar düştü ancak yatırımcılar Cuma günkü en son Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini beklerken son beş haftanın çoğunda kamp kurduğu 30.000 dolar eşiğinde her zaman sağlam bir şekilde yerleşti.

Avrupa Merkez Bankası’nın faiz arttıracağı haberlerinin ardından Avrupa ve ABD endeksleri düşüş kaydetti. Teknoloji şirketleri ise NASDAQ’da %2,7, S&P 500’de de benzeri düşüş kaydederek hasar aldı. Avrupa Merkez Bankası ise enflasyonla mücadele için Temmuz ayında faiz oranlarını çeyrek puan arttıracağını ve yılın ilerleyen aylarında da faiz arttırmaya devam edeceğini açıklamıştı.

ABD TÜFE’sinin, enflasyonun hala kırk yılın en yüksek seviyesi olan %8’in oldukça üzerinde olduğunu göstermesi bekleniyor. ABD Merkez Bankası, muhtemelen bir sonraki toplantısında faiz oranlarını geçen ay yaptığı en son faiz artırımına paralel olarak yarım puan daha artıracak.

Tüm bu gelişmelere ek olarak, küresel enerji piyasalarının bir ölçütü olan Brent ham petrolünün yıl başından itibaren yaklaşık %60 artışla varil başına yaklaşık 123 dolardan kapanmasıyla enerji fiyatları 2022’nin en yüksek seviyelerinde gezinmeye devam etti.

Bitcoin, son 24 saat boyunca kabaca sabit sayılacak bir değer olan yaklaşık 30.000 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ise bir gün önce ve son birkaç haftadır sıkıştığı yaklaşık 1.800 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyordu.

Diğer büyük altcoinler ise biraz karışık bir görünüm sundu, LTC bir noktada %3’ten fazla değer kaybederken, ADA ve CRO ise yaklaşık yüzde bir değer kaybetti. Kazananlar arasında, LINK bir noktada %6’nın üzerine çıkarak son yükselişini sürdürürken, SOL %3’ten fazla yükseldi.

Genel kripto para piyasa değeri 1.233 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %46,3 oranın yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.