Bitcoin Başa Sardı! İşte Bitcoin’in Günlük Analizi

0
346

Bitcoin Türkiye saati ile 10:00’da 10.350 dolar civarında seyrediyor. Dün akşam saatlerinde gelen, beklenmeyen düşüş pozitif ortamı bir miktar dağıttı. Bu düşüş ile beraber başladığı noktaya dönen Bitcoin’in, yeni hedefi ne? Bitcoin bu satıştan sonra yükseliş momentumunu kaybetti mi? Kritik direnç ve destek noktaları neler? Bu sorulara dair bütün cevaplar haberimizde…

Yeniden Kritik Direnç

Hafta başında Bitcoin için 10.400 dolar noktasında bulunan direncin geçilmesinin hayati olduğunu vurgulamıştık. Ancak bu direncin kırılması ile yükselişin mümkün olduğunu bolca konuşmustuk. Bununla beraber özellikle cuma günü Bitcoin sağlıklı bir yükseliş ile akşam arasına kadar 10.900 dolara kadar çıktı. Bu demek oluyor du ki ara direnç noktası olan 10.700 dolar da geçilmişti. Şimdi hedef 11.700 dolardı…

Ama öyle olmadı. Dün akşam saatlerinde gelen spekülatif bir atakla bu planlar alt üst oldu. Bitcoin yaklaşık 600 dolarlık bir kayıp yaşadı. Üstelik bu kayıp yarım saat içinde meydana geldi. Dolayısıyla Bitcoin hafta sonuna kadar verdiği emeği yarım saatte harcadı ve hafta başında bulunduğu konuma tekrardan döndü.

Bu satışın gelmesi Bitcoin için olumlu oldu diyebiliriz. Bu tarz satışların kritik sezonların öncesinde gelmesi yolu açar. Bitcoin yeni bir haftaya başlayacak ve bu hafta daha güçlü olacak. Kritik direnç seviyemiz 10.400 dolar olmaya devam edecek. Aşağıda ise bizi tutacak ana destek seviyemiz 9.700 dolar olacaktır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın