Bitcoin ATM’lerinin Sayısı 6 Bini Aştı!

0
613

Coin Radar ATM tarafından, dünya genelindeki Bitcoin ATM’lerine (BTM) dair bir araştırma yapıldı. Araştırma Bitcoin ATM sayılarının yeni bir rekora ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin ATM’leri, Bitcoin alış ve satış işlemleri için tasarlanmış özelleştirilmiş kiosklardır. Geleneksel ATM’lerle benzer yapıda olan bu sistemlerden ilki 29 Ekim 2013 tarihinde Robocoin tarafından Kanada’daki bir kafede açılmıştır. Türkiye’deki ilk Bitcoin ATM’si ise Atatürk Havalimanı’nda 2013 yılında kurulmuştur. Coin Radar ATM tarafından yapılan araştırma ise dünyaki Bitcoin ATM sayısınin 6000 üzerine çıktığını gösteriyor. Yayınlanan verilere göre bu sayı yeni bir rekor kırıldığı anlamına geliyor.

Paylaşılan veriler dünya üzerinde şu an için 6004 adet Bitcoin ATM’si bulunduğunu söylüyor. Araştırma daha detaylı incelendiğinde ise Amerika çekiyor. ABD ve Kanada, tüm Bitcoin ATM’lerinin neredeyse yüzde 70’ine sahip. Listede bu iki bölgeyi ise Avrupa takip ediyor. Avrupa, tüm Bitcoin ATM’lerinin yüzde 20’sine sahip.

Son olarak açıklanan verilere göre bu ay 108 yeni ATM daha kuruldu. Veriler değerlendirildiğinde dünya üzerinde günde yaklaşık 11 Bitcoin ATM’sinin kurulduğu bilgisine ulaşılıyor. Bu yeni rekor Bitcoin’in popülerliğinin arttığının bir göstergesi olabilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın