Kasım 17, 2019

Bitcoin ATM’lerinin Sayısı 6 Bini Aştı!

Coin Radar ATM tarafından, dünya genelindeki Bitcoin ATM’lerine (BTM) dair bir araştırma yapıldı. Araştırma Bitcoin ATM sayılarının yeni bir rekora ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin ATM’leri, Bitcoin alış ve satış işlemleri için tasarlanmış özelleştirilmiş kiosklardır. Geleneksel ATM’lerle benzer yapıda olan bu sistemlerden ilki 29 Ekim 2013 tarihinde Robocoin tarafından Kanada’daki bir kafede açılmıştır. Türkiye’deki ilk Bitcoin ATM’si ise Atatürk Havalimanı’nda 2013 yılında kurulmuştur. Coin Radar ATM tarafından yapılan araştırma ise dünyaki Bitcoin ATM sayısınin 6000 üzerine çıktığını gösteriyor. Yayınlanan verilere göre bu sayı yeni bir rekor kırıldığı anlamına geliyor.

Paylaşılan veriler dünya üzerinde şu an için 6004 adet Bitcoin ATM’si bulunduğunu söylüyor. Araştırma daha detaylı incelendiğinde ise Amerika çekiyor. ABD ve Kanada, tüm Bitcoin ATM’lerinin neredeyse yüzde 70’ine sahip. Listede bu iki bölgeyi ise Avrupa takip ediyor. Avrupa, tüm Bitcoin ATM’lerinin yüzde 20’sine sahip.

Son olarak açıklanan verilere göre bu ay 108 yeni ATM daha kuruldu. Veriler değerlendirildiğinde dünya üzerinde günde yaklaşık 11 Bitcoin ATM’sinin kurulduğu bilgisine ulaşılıyor. Bu yeni rekor Bitcoin’in popülerliğinin arttığının bir göstergesi olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.