Bitcoin 25 Yıl İçinde Önde Gelen Paralardan Biri Olabilir

0

Altın‘ın, Afrika’da M.Ö 1500’lü yıllarda kabul edilebilir bir değişim aracı olarak kullanıldığı tahmin ediliyor. İnsanlığın Altın‘ı ilk para olarak kabul etmesi binlerce yıl almıştır. Şimdi, Bitcoin meraklıları, Bitcoin’in aynı başarıyı elde etmesinin çeyrek yüzyıldan daha az zaman alacağını düşünüyor.

Eleştiriler

Döviz savaşlarının yazarı, Strategic Intelligence’dan Jim Rickards, bugün bir Altın ons, 1.286 dolar seviyesinde el değiştirirken, Jim, Altın’ın 10.000 dolarlık bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

Jim, Bitcoin’in fantastik fiyatını suçluyor. Çoğu şüpheci gibi BTC yatırımcılarının kasedi boyadığına inanıyor. Jim’e göre, BTC, alım-satım gibi manipülatif faaliyetlerle fiyatını arttırmak için bir rampada ileri geri alım-satımı yapmıştır.

Çoğu Bitcoin meraklısı, Bitcoin’in değerini koinin fantastik programlamasıyla ilişkilendiriyor. Simgenin ne anlama geldiğini seviyorlar, ancak bu sebepler BTC‘nin değerini belirlemiyor. Bununla birlikte, harikulade mimarisi, faydası ve kıtlık değerlerini birleştirdiğimizde, öncü kripto para birimine doğrudan yeni genç Altın diyebiliriz.

Ekonomi bu değerin bir yarar ve kıtlık ürünü olduğunu söylüyor. Bitcoin’in 21 milyon liralık üretim sınırı var. Altın’dan farklı olarak ,dijital  olsa da altına olan talep gibi bir Bitcoin talebi olmayacak. Benzer şekilde, BTC’nin fiyatlarda bir akıma ve çökmeye sebebiyet verecek keşif yapılmasını bekleyen gizli bir hazinesi yoktur.

Bitcoin‘in kabul edildiği pazar sayısı her geçen gün artıyor ve arz-talep dinamikleri fiyatını belirliyor. Ayrıca, merkeziyetsizlik, güvenlik, değişmezlik, bölünebilirlik ve açık kaynaklı yapısı yerel yönetim ayağı olmadığı inancını destekliyor. Satoshi ondan uzaklaştığında, kitlelerin ona sahip olmasını istedi.

Amazon, Netflix, Facebook veya Google gibi birçok işletme dijital güvenden yararlanıyor. Bu sebeple para birimlerinin de değişebilecek ve dijitalleşebilecek olmasına şaşırmamalıyız. Sonuçta kripto para birimleri, Altının yerini alabilir.

Kaynak:ethereumworldnews

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın