Bitcoin 11.400 Dolara Ulaştı! Altcoin Sezonu Bitti Mi?

Bitcoin’in nihayet 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra, özellikle 10.500 dolarlık önemli dirençle karşı karşıya kaldığında fiyat artışını sürdürüp sürdüremeyeceği çok merak ediliyordu. Dün yaptığı günlük kapanış boğa koşusunu doğruluyor ve Bitcoin’in 2020’de yeni bir en yüksek fiyat seviyesine sahip olduğunu gösteriyor.

Sadece birkaç saat önce, önde gelen kripto para 10.500 dolar ile karşılaştı, ancak birkaç dakika içinde direnci kırmayı başardı. Bitcoin kararlı hareketini sürdürdü ve 11.400 dolara ulaştı, burada reddedildi ve hafifçe 10.945 dolara geri çekildi. Bu, BTC için bir hafta içinde %20’lik bir artışı temsil ediyor.

Heyecan ve etkileyici artışa rağmen, Bitcoin’in performansını sürdürüp sürdürmeyeceği veya geçmişte birçok kez yaptığı gibi bir CME boşluğunu kapatmak için 9.600 dolara düşüp düşmeyeceği merak ediliyor.

Popüler kripto para birimi analisti Mati Greenspan’a göre, 10.500 doların üzerindeki bu kırılma muhtemelen daha büyük bir Bitcoin boğa koşusuna sebep olabilir.

Altcoin Sezonunun Sonu mu?

Greenspan ayrıca devam eden altcoin sezonuna değindi. Bununla birlikte, düşüncesi oldukça olumsuzdu, “altcoinlerle ilgili olarak, alt sezon bitti.” ifadelerini kullandı. BTC yükselişe geçmeden, yani birkaç gün önce, çoğu altcoin hızlı bir şekilde yükseldi ve Bitcoin’in pazar üzerindeki hakimiyetini %60.4’e indirmeyi başardı. Bununla birlikte, en büyük kripto para birimi hızla yanıt verdi ve yeniden hakimiyetini %62.9’a çıkardı.

Bazı altcoinler son 24 saatte dolar karşısında kazançlar elde etseler de, Bitcoin’e karşı performansları düştü. İlk 10 kripto paradan, sadece Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Litecoin, BTC’ye karşı değerlerini biraz artırdı.

Aksine, Ethereum, Cardano, Chainlink, Tezos ve Stellar birincil kripto para birimine kıyasla %6 ila %8 oranında azaldı. Bitcoin’e karşı diğer önemli kaybedenler arasında Santigrat (% -12), ABBC Coin (% -12.21), Elrond (% -13.6), Augur (% -14.7), Flexacoin (% -20.44) ve Ampleforth (% -26.5) yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.