Bitcoin 11.400 Dolara Ulaştı! Altcoin Sezonu Bitti Mi?

0
247

Bitcoin’in nihayet 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra, özellikle 10.500 dolarlık önemli dirençle karşı karşıya kaldığında fiyat artışını sürdürüp sürdüremeyeceği çok merak ediliyordu. Dün yaptığı günlük kapanış boğa koşusunu doğruluyor ve Bitcoin’in 2020’de yeni bir en yüksek fiyat seviyesine sahip olduğunu gösteriyor.

Sadece birkaç saat önce, önde gelen kripto para 10.500 dolar ile karşılaştı, ancak birkaç dakika içinde direnci kırmayı başardı. Bitcoin kararlı hareketini sürdürdü ve 11.400 dolara ulaştı, burada reddedildi ve hafifçe 10.945 dolara geri çekildi. Bu, BTC için bir hafta içinde %20’lik bir artışı temsil ediyor.

Heyecan ve etkileyici artışa rağmen, Bitcoin’in performansını sürdürüp sürdürmeyeceği veya geçmişte birçok kez yaptığı gibi bir CME boşluğunu kapatmak için 9.600 dolara düşüp düşmeyeceği merak ediliyor.

Popüler kripto para birimi analisti Mati Greenspan’a göre, 10.500 doların üzerindeki bu kırılma muhtemelen daha büyük bir Bitcoin boğa koşusuna sebep olabilir.

Altcoin Sezonunun Sonu mu?

Greenspan ayrıca devam eden altcoin sezonuna değindi. Bununla birlikte, düşüncesi oldukça olumsuzdu, “altcoinlerle ilgili olarak, alt sezon bitti.” ifadelerini kullandı. BTC yükselişe geçmeden, yani birkaç gün önce, çoğu altcoin hızlı bir şekilde yükseldi ve Bitcoin’in pazar üzerindeki hakimiyetini %60.4’e indirmeyi başardı. Bununla birlikte, en büyük kripto para birimi hızla yanıt verdi ve yeniden hakimiyetini %62.9’a çıkardı.

Bazı altcoinler son 24 saatte dolar karşısında kazançlar elde etseler de, Bitcoin’e karşı performansları düştü. İlk 10 kripto paradan, sadece Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Litecoin, BTC’ye karşı değerlerini biraz artırdı.

Aksine, Ethereum, Cardano, Chainlink, Tezos ve Stellar birincil kripto para birimine kıyasla %6 ila %8 oranında azaldı. Bitcoin’e karşı diğer önemli kaybedenler arasında Santigrat (% -12), ABBC Coin (% -12.21), Elrond (% -13.6), Augur (% -14.7), Flexacoin (% -20.44) ve Ampleforth (% -26.5) yer alıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın