Bitcoin 11.000 Dolar’ın Üzerinde Kalmak İçin Çabalıyor! Altcoinler Ne Durumda?

Bitcoin dün başka bir yükseliş hareketi girişiminde bulundu, ancak bir sonraki direnç çizgisine yaklaştığında reddedildi. Altcoin pazarının çoğunluğu, birkaç günlük kazanımların ardından bugün biraz geri çekiliyor. S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq, Fed’in faiz oranlarını sabit tutacağına dair söz vermesiyle ilgili yaptığı açıklamadan sonra dün artış kaydetti.

Kripto Pazar Hareketleri

Önde gelen kripto para birimi, geçen hafta 9.000 ila 9.300 dolar aralığından çıktığı için bir yükseliş trendinde. Art arda birkaç gün içinde BTC yaklaşık 11.000 dolara yükseldi ve dün 11.390 dolar seviyesindeki direnci fethetmeye çalıştı. Fakat bu hareketinde başarısız oldu. Bu yazı yazılırken, Bitcoin tekrar yaklaşık 11.000 dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC başarıyla 11.390 doların üzerine çıkarsa, psikolojik 12.000 dolar seviyesine gelmeden önce ilk olarak 11.490 dolarlık direnci aşması gerekir. Buna karşılık, 10.800 dolar ve 10.400 dolar, varlığın aşağıya doğru ilerlemesi durumunda Bitcoin’in destek hattıdır.

Ethereum, Ripple ve Bitcoin SV, son 24 saat içinde önemsiz değişikliklerle sabit kaldı. Fakat yaşanılan kayıplar, dünkü kazanımlardan sonra Cardano (%-2.7) ve Litecoin’den (%-2.5) fiyatlarında kendini gösteriyor. Chainlink (%-2), Tezos (%-4.2), Stellar (%-2.3), Monero (% -2.2) ve Tron (% -3.5) bugün kırmızı renkte olan kripto paralar.

Ancak, Ampleforth çift haneli fiyat kayıpları yaşamaya devam ediyor. AMPL yaklaşık %60 oranında düşüş yaşadı ve 1 doların altına kadar geriledi.

Travala.com’un AVA kripto parası %21 artışla en önemli kazancı elde ederken, THORChain ve Aave sırasıyla %14,16 ve %12,14 değer kazandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.