Kasım 17, 2023

Bir Haftada 200 Patlayan Altcoin Tarihi Tekerrür Ederek Yeni Ralli Arayışında!

Önde gelen kripto para birimleri geçtiğimiz ay boyunca büyük kazançlar elde etti ve piyasadaki ivmeyi arttırdı. Piyasa 18 ayın en yüksek seviyesinde işlem görerek güçlü bir boğa gücüne işaret ediyor. Bu gelişmeler devam ederken Yearn Finance de dikkat çekmeyi başardı.

Yearn Finance fiyatı geçtiğimiz hafta içinde %110’dan fazla artış gösterdi ve kümülatif olarak Aydan Aya (MOM) yaklaşık %200 yükseldi. Bitcoin’in olası rallisine ilişkin haberlerin ardından, on-chain verilerde önemli balina faaliyetleri kaydedildi ve bu da fiyatın büyük bir fiyat sıçraması yaşamasına neden oldu.

YFI fiyatı kısa bir süre için sürekli olarak 4.888 ile 6.145 dolar arasındaki dar bir alanda işlem gördü. Fiyat, geçen ayki büyük fiyat yükselişi sırasında küçük fiyat hareketleri sergiledi.

YFİ finance fiyat çizelgesi

Fiyat, ivme kazandığı ve altcoin‘in üst seviyeden başarıyla çıktığı yakın zamana kadar ay boyunca yatay işlem görmeye başladı. Bu durum piyasada büyük ilgi uyandırdı ve Yearn Finance fiyatının 9.701 dolarlık direnç seviyesinden çıkmasıyla sonuçlandı.

YFI, 9.701 ila 10.805 dolar arasında görece dar ve kapalı bir alanda işlem gördü, ardından fiyat değerinde bir sıçrama daha yaşadı ve 13.472 dolarlık üst seviyeyi rahatça aştı.

Fiyat daha sonra 14.698 dolarda reddedildi ve bunu takiben yatay işlem görmeye başladı. Son zamanlarda, kırılma girişiminde bulundu, ancak aralık içinde hızla geri çekildiği için ralli kısa sürdü. Yakında üst seviyesini test etmesi oldukça olası.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere MACD sabit bir yeşil histogram göstererek piyasadaki büyük bir alım ve satım baskısına işaret ediyor. Ayrıca, ortalamalar yükselen bir model gösteriyor ve bu da fiyatın yükseliş etkisi altında işlem görmeye devam edeceğini gösteriyor.

Boğalar fiyatı 13.472 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde tutarsa, Yearn Finance fiyatı ivme kazanmaya devam edecektir. Bu da fiyatın 14.698 dolarlık direnç seviyesini test etmeye hazırlanacak. Fiyatın bu seviyede tutulması, fiyatın önümüzdeki haftalarda 15.955 dolarlık üst direnç seviyesini test etmeye çalışması için zemin hazırlayacaktır.

Tersine, ayılar boğaları alt ederse, Yearn Finance fiyatı ivme kaybedecek ve önümüzdeki günlerde 13.472 destek seviyesini test etmek için düşecektir.

Dahası, ayılar piyasaya hakim olmaya devam ederse, değer kaybetmeye devam edecek ve önümüzdeki ay 10.805 dolarlık alt destek seviyesini test etmeye hazırlanacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.