Binance, Papara İle Ortaklığını Resmen Duyurdu!

Lider küresel kripto para borsası Binance bugün global ve Türk kullanıcılarını, Binance platformundan yerel para birimiyle doğrudan kripto para satın alınmasına imkan sağlayan TRY geçiş kanalının ön açılışıyla kullanıcılarını karşılıyor.

Binance, Türkiye merkezli ödeme sistemi olan Papara ile ortak çalışacak. Papara, kullanıcıların 16 farklı Türk bankasından havale yaparak TRY ile BNB, BTC, ETH, XRP ve BUSD satın almasına olanak tanıyan yasal düzenlemeye tabi güvenli bir ödeme servisi sağlayıcısı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao Türkiye’nin kripto para birimi ilgisi hakkında konuştu ve şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye, kripto paralara karşı hızlı artan ilginin ve en yüksek taleplerin birinin görüldüğü hareketli bir ülke. Türkiye geçtiğimiz yılda ülkenin ekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalmasının ardından hızla kripto para birimlerini benimsedi. Bu da küresel ekonomik piyasalara korelasyon gösteriyor fakat Türkiye’deki oran komşusu olduğu Avrupa ülkelerinin iki katı”

Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Karslı ise “Türkiye’deki etkileyici kripto para ve Blockchain benimseme oranı ülkenin genç ve dinamik nüfüsünu yansıtıyor. Papara olarak Türk kripto para topluluğuna 2017’den beri hizmet etmeye devam ediyoruz ve bunu Binance’te Türk Lirasını yatırma ve çekmeye imkan tanıyarak devam etmekten gurur duyuyoruz.” yorumunda bulundu.

Entegrasyon sayesinde kullanıcılar Papara aracılığıyla, bir KYC sürecinin ardından doğrudan TRY yatırıp çekim yapabilecek ve borsa cüzdanlarındaki TRY bakiyeleriyle anında kripto para satın alabilecek. Ek fonksiyonlar ve özellikler ilerleyen tarihlerde açıklanacak.

Papara’nın süreçleri, işlem masrafları ve yatırma işlemleri dahil banka desteği hakkında bilgiler ise şöyle:

  • Papara’ya 16 farklı bankadan havale ile para yatırmak ücretsiz.
  • Binance’e yapılan yatırma işlemlerinden en fazla 100 TRY olacak şekilde %1 işlem ücreti alınacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.