Beklentileri Karşıyalamadı: Altcoin Fiyatı Çakıldı!

Pek de iyi bir şöhrete sahip olmayan Terra Classic (LUNC), yakın zamanda büyük bir beklenti yaratan “LUNC yakma” mekanizmasını duyurmuştu. Bazı borsalar bu mekanizmayı destekleyeceğini duyurunca, topluluk da büyük bir beklenti içerisinde girmişti. Ancak işler istenildiği gibi gitmedi ve CoinMarketCap en büyük 100 kripto para listesinin en kötü performans gösteren varlığı oldu.

En büyük 100 kripto para listesinde yer alan LUNC, geçtiğimiz hafta %25’ten fazla değer kaybetti ve listenin en kötü performans gösteren üyesi oldu.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, LUNC için işler aslında iyiye gidecek gibi görünüyordu. Topluluk tarafından devam ettirilen LUNC, yakın zamanda %1,2 oranında yakım yapacak bir “vergi yakma mekanizmasını” duyurdu. Bazı kripto para borsaları bu mekanizmayı destekleyeceğini duyururken, gözler en büyük kripto para borsası Binance‘e çevrildi. Sosyal medyada yer alan birçok spekülasyonda mekanizmasının dev borsada da aktif edileceği yönünde olsa da CEO Changpeng Zhao bu iddiaların asılsız olduğunu belirtti ve mekanizmasının uygulamaya koyulmayacağını açıkladı.

Bunun yerine, CZ her kullanıcı için kripto para birimini yakmak için bir abonelik başlattı ve tam teşekküllü bir çözümün yalnızca LUNC işlem hacimlerinin %50’sinden fazlası abonelikle yapıldığında beklenmesi gerektiğini açıkladı. Terra Classic toplam 6.9 trilyon token arzına sahipken, güncelleme uygulandıktan sonraki ilk gün borsada yalnızca 800 milyon LUNC yakıldı.

LUNC, Başarısızlığa Mâhkum Oyuncu

Arka planda yaşanan gelişmelerde ise Güney Kore ve Singapur polisinin Terra çöküşü davasında arananlar listesinde yer alan kurucu Do Kwon‘u arama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Topluluk projeye ilişkin beklentilerini korumaya devam ederken, LUNC yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda daha önce hazırladığımız “Bu Altcoin Parlak Bir Geleceğe Sahip Olabilir mi?” başlıklı yazımızı okumanızın, yatırım yapmadan önce yararlı olacağını düşünüyoruz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Seda

    Lunc eğer daha fazla çakılmaya devam ederse Binance Türkiye'deki nerdeyse çoğu üyesini kaybeder, buna bende dahilim. Derhal destek olmaları gerekiyor

    Cevap Yazın
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.