Bu Altcoin Parlak Bir Geleceğe Sahip Olabilir mi?

Mayıs ayında yaşadığı çöküşle birlikte kripto para piyasasına büyük bir zarar veren Terra ekosisteminin yeni bir blockchain’e taşınmasının ardından topluluk, Terra Classic (LUNC) projesini desteklemeye başlamıştı.

Terra Classic’te uzun süredir beklenen %1,2 oranında “vergi yakımları” nihayet blockchain’e uygulandı. Bu gelişme ise topluluk tarafından LUNC’nin yeniden canlanacağı anlatıyla ön plana çıkartıldı. Bazı kripto para borsaları bu vergi yakımlarını destekleyeceklerini de açıklamasıyla birlikte topluluk üyeleri heyecanlanmaya başladı ancak fiyat beklenildiği tepkiyi vermedi. Peki LUNC gerçekten de bu gelişmelerle birlikte parlak günlerini yeniden yakalayabilir mi?

Yatırımcılar ve meraklılar, yaşanan gerilemelere rağmen hala güvenlerini korumaya devam ediyorlar. LUNC holder’ları, LUNC’nin artmaya devam edeceğine ve önümüzdeki aylarda ve yıllarda eski ihtişamını geri kazanacağına inanıyor. Ancak, ne bekleyeceğinizi daha iyi anlamak için ekosistemde neler olduğuna yakından bakmak çok önemli.

Terra Classic’te Neler Oluyor?

Protokolle ilgili bazı sorunlarla ilgili bilgiler ortaya çıktığında, bunu geliştiricilerin sorunu çözmek için çalıştıklarını belirten birtakım duyurular izledi. Sorun ne olursa olsun, iyi haber şuydu ki, piyasaya sürüldükten sonra günlük yakma oranı günlük 243 milyonun üzerine çıktı ve toplamda 4 milyardan fazla LUNC yakıldı.

Bu kesinlikle olumlu bir gelişme, çünkü bu kadar büyük miktarları yakmak gelecekte LUNC’nin arzını sınırlayacaktır. Böylece, uzun vadede LUNC’nin fiyatı tekrar yükselme potansiyeline daha fazla sahip olacak.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere ilginç bir şekilde, tüm bu gelişmeler arasında sosyal medyada da bazı yanlış bilgiler de yayılmaya başlandı. Örneğin, Twitter’daki bazı kullanıcılar Binance cephesinden gelen haberlere hâkim değillerdi ve bu nedenle yanlış anlaşılmalara yol açtılar.

Twitter’da popüler bir kripto fenomeni olan Classy, ​​Binance’in konumuyla ilgili bulutun temizlenmesine yardımcı olan gerçek senaryodan bahsetti. LUNC’nin ağdaki yakma mekanizmasının Binance tarafından desteklendiğini ve bu mekanizmanın Binance’e eklenmesi halinde çok büyük bir katkısı olacağını açıkladı.

Peki Yatırımcılar Nelere Hazır Olmalı?

Geçtiğimiz ay büyük artışlar kaydeden LUNC, vergi yakımının ardından yatırımcıların beklentilerini karşılayamadı. Haber hazırlanırken, LUNC 24 saatlik grafikte %3.40 düşüş kaydetti ve 1.585.327.915 dolar piyasa değeri ile 0.0002573 dolardan işlem görüyordu.

Terra Classic

Ayrıca, Santiment’ten elde edilen veriler, bu düşüşte rol oynamış olabilecek birkaç nedeni de ortaya çıkardı. Örneğin, LUNC’nin işlem hacmi son birkaç gün içinde önemli ölçüde azaldı. Ek olarak, blok zincirinin ağ etkinliği de benzer bir dik düşüş rotası izledi.

23 Eylül itibariyle, LUNC’nin dört saatlik grafiği de benzer bir görünümü ortaya koydu, çünkü piyasa göstergelerinin çoğu düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor.

Örneğin, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Chaikin Para Akışı (CMF), her ikisinde de düşüşler görülebiliyor. Bu, pazarda bir satıcıların avantajını ortaya çıkardı.

Ayrıca, 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA), yine düşüş eğilimi gösteren 55 günlük EMA’nın altındaydı. Bu nedenle, yakın zamanda canlandırılan token için neler olacağı net değil.

LUNC analiz

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.