Bankacılık Devi Jp Morgan, Bitcoin Fiyat Hedefini Açıkladı!

ABD’nin en büyük bankası olan JP Morgan, Bitcoin’in potansiyel olarak 146.000 dolar’lık uzun vadeli bir hedefe ulaşabileceğini tahmin etti.

Stratejist Nikolaos Panigirtzoglou’nun da belirttiği gibi, Bitcoin altını geride bırakmaya devam ederse bu kadar büyük kazançlar elde etmek mümkün olabilir, ancak bazı boğaların beklediği gibi sürecin bir gecede gerçekleşmeyeceği konusunda da uyardı:

“Yatırımcıların altından çıkıp bir alternatif arıyor olmaları bitcoin için uzun vadede olumlu olacaktır. Ancak bitcoin ve altın pazarlarındaki bu değişim hızlıca değil; ancak birkaç yıl içerisinde tamamlanacak. Dolayısıyla 146 bin dolarlık bitcoin hedefinin uzun vadeli bir hedefolduğu; bunun bu yıliçin sürdürülebilir bir hedef olmadığı belirtilmelidir.”

Bitcoin’in yaklaşık 580 milyar dolar olan mevcut piyasa değerinin 146.000 dolarlık teorik bir fiyat oluşturmak için 4.6 kat artması gerekiyor. Analize göre bu görünümün daha fazla kurumsal yatırımı cezbetmesi, Bitcoin’in volatilitesinin altının volatilitesine yaklaşmasına bağlı.

Bazı piyasa uzmanları Bitcoin’in bu yıl 50.000-100.000 dolar aralığında işlem yapacağına inanırken, JP Morgan’ın stratejistleri bu seviyelerin 2021’de “sürdürülemez” olacağı konusunda uyardı. Ancak bankaya göre, spekülatif coşku nedeniyle en büyük kripto para birimi, bu yıl bu kadar çılgın hedeflere ulaşabilir.

Bitcoin, Mart 2020’deki “Kara Perşembe” den bu yana en büyük düşüşünü yaşayarak 4 Ocak’ta 28.000 dolar seviyesinin altına düşmeden önce 3 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.800 dolar’a yükseldi. Şu ana kadar doğru olan stock-to-flow Bitcoin değerleme modeli, Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

JP Morgan, Kasım 2020’de, şirketteki analistlerin Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar için altınla rekabet ederken on katına kadar yükselebileceğini öne sürdüklerinde benzer bir tahmin yapmıştı. Bu son tahminle, ‘alternatif’ bir para birimi olarak altından çıkmanın uzun vadede Bitcoin için büyük bir artıya işaret ettiğini eklendi.

Görüldüğü üzere JP Morgan’a Bitcoin için göre uzun vadeli görünüm hala çok iyimser. Fiyatın bu hedeflere ulaşıp ulaşmayacağı ise merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.