Az Bilinen Meme Coin’de %300 Artış: Arkasında SHIB Yaratıcısı Mı Var?

  • Dogecoin (DOGE) rakibi popüler meme kripto para birimi olan Shiba Inu’yu (SHIB) yaratan geliştirici tarafından piyasaya sürüldüğü söylenen Ethereum tabanlı bir meme coin, kripto piyasasının geri kalanı aşağı veya yatay bir şekilde işlem görürken geçen ay muazzam kazançlar elde etti.

Ağustos ayının başından bu yana, Dejitaru Tsuka (TSUKA) yüzde 300’ün üzerinde bir artış gerçekleştirerek 0,024 dolar seviyesinden 0,099 dolara kadar çıktı. Aynı zaman diliminde, kral kripto para birimi Bitcoin (BTC) ise yüzde 5 düştü.

Ethereum blok zinciri üzerine kurulan bir proje olan Dejitaru Tsuka, kendisini meditasyon, refleksiyon ve araştırmaya odaklanan merkezi olmayan bir topluluk olarak tanımlıyor.

SHIB topluluğunun bazı üyeleri, Shiba Inu’nun Ryoshi takma adlı geliştiricisi ve yaratıcısının Dejitaru’nun arkasındaki beyin olduğu düşünülüyor.

SHIB meraklıları, Ryoshi’nin Shiba Inu ile ilgili kullandığı bazı yazıların Dejitaru Tsuka’nın blogu için kullanılanla oldukça benzer olduğunu iddia ediyor. Dejitaru’nun Medium sayfası da Ryoshi’nin Twitter profiliyle aynı resmi kullanıyor ve Ryoshi, Dejitaru’nun Twitter’da takip ettiği tek hesap.

TSUKA topluluğunun üyeleri ayrıca, bir Medium gönderisinde Ryoshi’nin blok zinciri mesajlarının editöryal bir versiyonunu yazdı ve gizemli kripto geliştiricisinin yeni meme coin projesinin arkasında olduğuna dair inançlarını belirtti.

Shiba Inu, 2021’de en iyi performans gösteren kripto varlıklardan biri oldu ve topluluğu sayesinde sürekli gündemde kalmayı başardı. Buna rağmen, SHIB, tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altına düşmesine rağmen hala Kasım 2020 fiyatına göre yüzde 23,207,884 artışla işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.