Az Bilinen Altcoin’den %115’lik Hamle: Perakende İlgi Arttı!

Bir merkezi olmayan otonom organizasyon’un (DAO) az bilinen yerel kripto para birimi, kripto piyasasındaki derin depresyona rağmen bu hafta değerini ikiye katlayarak artış yaşadı.

Lido DAO’nun yerel token’ı olan LDO token, yedi günün en düşük seviyesi olan 0,58 dolardan 1,40 dolara fırladı ve sadece bir haftada yüzde 141,37’lik bir artış yaşamış oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, piyasa değerine göre 77. sıradaki kripto varlığı olan LDO token, hafta içerisinde hafif bir düşüş yaşamış olsa da pozitif fiyat hareketine devam ediyor ve geçtiğimiz güne göre yüzde 14’ün üzerinde bir artışla yazım sırasında 1,39 dolar seviyesinden el değiştiriyor.

Lido DAO, farklı blok zincirleri için likidite staking hizmetleri oluşturmak üzere tasarlanmış bir platformdur. Katılımcıların herhangi bir varlığı kilitlemek veya herhangi bir stake altyapısını sürdürmek zorunda kalmadan stake ödülleri kazanmalarını sağlar. LDO, teminat, borç verme, stake etme ve yield-farming için kullanılabilir.

Projenin Twitter sayfasına göre, Lido’nun stake edilen Ethereum (ETH) payı, toplam stake edilen ETH miktarının yaklaşık üçte biri seviyesinde bulunuyor.

Proje ayrıca kilitli toplam değerinin (TVL) yaklaşık 5.28 milyar ABD doları civarında olduğunu iddia ediyor. Bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Lido’nun TVL’si son 30 günde yüzde 3 arttı. Karşılaştırıldığında, DeFi genelinde toplam TVL ise aynı zaman diliminde yaklaşık yüzde 3 düştü.

Bunların yanı sıra, kripto analitik firması IntoTheBlock, Lido’ya perakende ilginin arttığını da belirtti.

“Lido Finance’e olan perakende ilgi artıyor. LDO’nun perakende holding’leri, geçtiğimiz hafta fiyatının %70 artmasıyla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.”

ldo tokenFiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.