%122 Artış! 500 Milyonluk Yakımı Gerçekleşen Meme Coin’de Balina İşlemleri Fırladı! 

0
%122 Artış! 500 Milyonluk Yakımı Gerçekleşen Meme Coin'de Balina İşlemleri Fırladı! 
  • Yarım milyardan fazla SHIB ölü cüzdanlara kilitlenirken, yatırımcılar bu meme token’dan devasa miktarlarda almaya devam ediyor.

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan olan @shibburn bugün gerçekleştirilen büyük bir yakımı duyurdu. Platformun etherscan’dan topladığı verileri paylaştığı yakın tarihli bir gönderisine göre; son 24 saatten fazla bir süre içerisinde toplamda yarım milyardan fazla Shiba Inu (SHIB) yok edildi.

Bu arada, ilk 100 ETH balinanın portföyündeki SHIB varlıklarının yüzdesi, yüzde 11’in altına düştü. Bu miktar yazım sırasında, 493.6 milyon dolar civarındaydı

509 milyon Shiba yok edildi

Yakım izleme platformu tarafından paylaşılan verilere göre, topluluk tarafından gerçekleştirilen yalnızca 15 işlemde toplam 508.825.823 Shiba token dolaşımdaki arzdan çıkarıldı ve inferno (ölü cüzdanlara) cüzdanlara kilitlendi, bu şekilde “yakılan” token’lar, dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılır ve bunun yakın gelecekte fiyatı yukarı çekmesi beklenir.

Buradaki en büyük yakım işlemi, yok edilen SHIB’nin toplam miktarının neredeyse yarısından fazlasını -295.559.819 token- içeriyordu.

Shib balinaları son 24 saatte aktif hale geldi

IntoTheBlock verilerine göre Shiba Inu balinaları, büyük işlemlerde %122’lik bir artışla son 24 saat içinde daha aktif bir hale geldi. IntoTheBlock’a göre, büyük işlemler, transfer edilen miktarın 100.000 doları aştığı işlemlerdir.

Yüksek işlem hacmi, belirli bir günde balinalar ve kurumsal oyuncular tarafından gerçekleştirilen işlemlerin toplam tutarı hakkında bir fikir verir. Ve bu verilere göre; balinalar olarak bilinen büyük yatırımcılar, Shiba Inu ağı önemli büyüme belirtileri gösterirken kripto varlığını iyi bir fiyattan alma peşinde gibi görünüyor.

shiba token

WhaleStats’ın ilk 100 Shiba Inu sahibine ilişkin analizi, kripto balinalarının milyarlarca Shiba Inu ile etkileşime girmesi ve büyük işlemlerin sayısında artışa yol açması nedeniyle aktif adreslerde yüzde 8,28’lik bir artış yaşandığını gösterdi. Bunların yanı sıra WhaleStats, son 24 saat içinde büyük Shiba Inu alımları tespit etti.

“BlueWhale0073” 147 milyon Shiba token aldı

KoinFinans tarafından da daha önce bildirildiği üzere WhaleStats sıralamasına göre 312. sırada yer alan “BlueWhale0073”, kısa süre önce 1.562.733 dolar değerinde 147.846.134.326 SHIB satın aldı.


Kripto para birimini almak için ödenen miktarın büyüklüğüne rağmen, ilginç bir şekilde işlemin maliyeti yalnızca 2 dolar tuttu.

SHIB ayrıca, şu anda 627.497.979 dolar değerinde SHIB’e sahip olan en iyi 5.000 ETH balinası tarafından satın alınan ilk 10 token’dan biri olarak listede tekrar yerini aldı.

Bitrue, Shiba Inu için yeni yield farming seçeneğini başlattı

Bitrue, Shiba Inu için holder’larının token’larından kazanç sağlamalarına izin veren yeni bir yield farming seçeneği başlattı. Blog gönderisinde belirtildiği üzere, her biri kendi kilitlenme günleri, cap’leri ve APY’leri olan üç Shiba Inu havuzu seçeneği bulunmatadır ve kullanıcılar ihtiyaçlarına en uygun olanı seçebilir ve ödüller kazanmaya başlayabilir.

Geçen hafta kripto para borsası MEXC Global de SHIB/USDC paritesinin platformlarında listelendiğini duyurmuş ve böylece kullanıcıların Shiba Inu’yu Circle’ın USDC stablecoin’ine karşı trade etme imkanı sağladıklarını bildirmişti.

Son 24 saatte yüzde 6,5 dolarlık bir artışla işlem gören Shiba token, yazım sırasında 0,000011 dolardan işlem görüyor. Mayıs ayında genel olarak yaşanan volatilite nedeniyle Shiba Inu, ay için yaklaşık yüzde 46 düşüş yaşadığı zor zamanlardan geçti. Ancak fiyat düşüşlerine rağmen, Shiba Inu, WhaleStats verilerine göre mevcut holder sayısının 1.171.385’e ulaşmasını sağlayarak  Mayıs ayının başından bu yana topluluğuna yaklaşık 32.000 yatırımcı ekledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın