Nisan 11, 2022

Arthur Hayes Tarih Verdi: Ethereum 2.500 Dolara, Bitcoin 30.000 Dolara Düşecek!

Yakın tarihli bir Medium blog yazısında, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Ethereum fiyatının Haziran ayı sonuna kadar 2.500 dolara düşeceğini tahmin etti. Ayrıca Bitcoin’in üçüncü çeyreğin başlangıcından önce 30.000 dolar seviyesini test etmesini bekliyor.

Eski BitMEX patronu, tahminini yaparken Bitcoin ve Ethereum’un Nasdaq-100 borsa endeksiyle “yüksek oranda ilişkili” olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin ve Nasdaq-100 arasındaki 90 günlük korelasyon yeni bir rekor zirveye ulaştı. Hayes’e göre, teknoloji hisseleri düşük performans göstermeye devam ederse, kripto piyasası da darbe alacak.

Bazı altcoin’ler zaten zirve fiyatlarından %75 oranında değer kaybetmiş olsa da, görüldüğü üzere Hayes’e göre en kötü senaryo henüz yaşanmamış olabilir.

Bunların yanında, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz gibi bazı isimler, ABD Fed gevşek para politikasına geri dönerse kripto piyasasının 2022’de aya gidebileceğini düşünüyor. Fakat Hayes Fed ve diğer merkez bankalarının enflasyon canavarıyla başa çıkmak zorunda olduklarından, yakın zamanda geri adım atmayacaklarını belirtiyor.

Öte yandan Hayes, Bitcoin ve Ethereum’da düşüş beklese de değerlerini çekici bulduğu ve biriktirmeye başladığı bir dizi altcoin olduğunu da belirtti. Hayes, bunun sadece kendi “öngörüsü” olduğunu ve yanılma hakkını saklı tuttuğunu söyledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.