Arca’nın Kurucu Ortağı Phil Liu: Ripple 2021 Sonunda İflas Edecek!

Ripple‘a ve SEC arasındaki dava, kripto topluluğundaki en tartışmalı dava olmaya devam ediyor. Şu andaki görünüşte ezici bir çoğunluk, bir anlaşmanın en olası sonuç olduğuna inanıyor. Dün de bildirdiğimiz üzere, hukuk firması Hogan & Hogan’dan Jeremy Hogan, akla gelebilecek senaryoları tartıştı.

Avukat, 2013-14 ve belki 2015 satışları için büyük bir para cezası veya cezası olan bir anlaşmanın ve emanetteki XRP‘nin satışı üzerinde bir tür kontrol veya kısıtlamanın davanın en olası sonucu olduğuna karar verdi. Bir anlaşmanın gerçekleşeceğini değerlendiren Hogan, Abra CEO’su Bill Barhydt ve Uphold CEO’su JP Thieriot‘a katılıyor.

Popüler analist “Magic Pool” ise ABD Başkan’ı Biden’ın ABD Hazinesi, SEC ve OCC için seçtiği isimlerin, ABD’de çok ihtiyaç duyulan düzenleyici açıklığını kapatacağı konusundaki iyimserliğini dile getirdi. Bu sonuçta Ripple ve XRP’ye de fayda sağlayabilir.

Ancak New York merkezli kripto varlık yönetimi firması Arca’nın kurucu ortağı Phil Liu, dün Wall Street Journal’a tamamen ters bir görüş bildirdi. Liu, SEC’in suçlamaları “ikna edici” olduğundan XRP’nin bu yılın sonunda “tarihin bir kalıntısı” olacağını düşünüyor. Liu ayrıca XRP’nin Ripple’ın ana gelir kaynağı olduğunu iddia ederek, diğer ürünleri “yetersiz” ilan etti. Avukat, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Financial Times’a XRP satışları olmadan Ripple’ın karlı olmayacağını açıkladığı bir röportajına atıfta bulundu:

“Kârlı olmazdık veya nakit akışı pozitif olmazdık [XRP satmadan], sanırım bunu söyledim. Şimdi sahibiz.”

Liu, SEC suçlamalarının merkezine olan XRP satışlarına alternatifi olmadığı için Ripple’ın 2021’in sonunda iflas edebileceğine inanıyor:

“ABD’Lİ YATIRIMCILARIN XRP SATIN ALMASININ DIŞINDA XRP SATIŞLARININ YERİNİ ALACAK UYGUN BİR ALTERNATİF GÖRMÜYORUM. SIFIRDAN BAŞLAMAK ZORUNDA KALACAKLAR, ÇÜNKÜ RİPPLE ABD MERKEZLİ BİR ŞİRKET VE TÜM XRP KÂRLARI BOZULACAK.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.