Anthony Scaramucci’den Bomba İddia: SpaceX’in Bilançosunda Bitcoin Var!

SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, Twitter’da bomba bir iddia ortaya attı ve Elon Musk’un sahip olduğu SpaceX’in artık bilançosunda Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi:

“Elon Musk, Tesla ile yetinmedi. SpaceX’in bilançosunda Bitcoin’e sahip, bunu görebiliyorum.”

Scaramucci, Elon Musk’ın kişisel varlıklarını da içeren 5 milyar dolar’lık Bitcoin’e sahip olduğunu iddia ediyor.

SpaceX’in halka açık bir şirket olmadığı için Bitcoin’e gerçekten girip girmediği hakkında net bir şey söylenemez. Çünkü halka açık bir şirket olmadığı için satın alımını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bildirmez. Şimdilik durum spekülasyondan ibaret gibi görünüyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Tesla, 8 Şubat tarihli bir SEC dosyasında bilançosunda 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin olduğunu açıkladı. Bitcoin’in benimsenme döngüsündeki bu etkileyici dönüm noktası, önde gelen kripto para birimi ile daha önce birkaç kez varlığın niteliklerini reddeden Musk arasındaki uzun ve tartışmalı bir geçmişin ardından geldi.

Son olarak Scaramucci, Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolar seviyesini aşmasını bekliyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.