Nisan 26, 2022

Analistten Korkutan Tahmin: “Bitcoin, 30.000 Doların Altına Düşebilir”

Kripto paralara ilişkin analizleriyle gündeme gelen bir analist,  gerçekleşme olasılığının da oldukça yüksek olduğunu belirterek Bitcoin (BTC) fiyatının 30.000 doların altına düşebileceğini iddia etti.

Analist, Bitcoin’in 40.000 dolarlık destek seviyesini koruyamaması halinde, acı verici bir satış baskısının hazır olduğunu düşünüyor. Ayrıca kripto para piyasasının hisse senedi piyasasına kıyasla ivme kaybettiğini de sözlerine ekleyen analist, farklı bir konuya dikkat çekti.

Bitcoin Fiyatının Düşüşü Ayı Piyasasını Tetikleyebilir

Bitcoin kritik destek seviyesini kaybetmesi halinde, düzeltme aşaması yerine başka bir ayı piyasasına tanık olabiliriz. 24 saatlik grafikte, Bitcoin 38.338 dolardan düşük bir seviyede işlem gördü ve yavaş yavaş mevcut işlem fiyatı olan 40.122 dolara yükseldi.

bitcoin

Ethereum (ETH) ise 3.000 dolar seviyesinin altına gerileyerek 2804 dolara düştü. Ancak yavaş yavaş hız kazandı ve şu anda 3.002 dolardan işlem görüyor. Mevcut piyasa koşullarını geride bırakan tek kripto para Dogecoin (DOGE) oldu. Elon Musk’tan oldukça etkilenen meme coin, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alacağı haberleri sonrası büyük bir ivme yakaladı.

Dogecoin son 24 saatte %23 kazandı ve şu anda yazı yazılırken 0.1589 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin tahminleri, yılın başından bu yana önemli ölçüde değişti ve bazı analistler, küresel ekonomik koşullar yatırımcı güvenini aşındırdığı için kripto para birimi için 2022’nin daha karanlık olacağını tahmin ediyor.

Finder tarafından yayınlanan yeni bir araştırma, Bitcoin’in 2022’nin sonuna kadar 65.000 dolara ulaşacağına ilişkin tahminleri azalttı ve böylece bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ilişkin umutları da azalttı.

Finder’ın yaptığı araştırmaya göre, Bitcoin’in fiyatı, önceki 70.000 dolarlık projeksiyondan aşağı, yıl sonuna kadar 65 bin dolara ulaşabilir. Finder’ın araştırması, 35’ten fazla uzman ve analistin özenle seçilmiş araştırmasının bir sonucu olarak hazırlanıyor. Analistlerin büyük bir çoğunluğu BTC’nin kısa vadeli beklentileri konusunda karamsardı. Çalışma buna daha da eklendi.

Belirli bir gerekçe gösterilmemesine rağmen, bir analist Bitcoin’in fosil yakıtlara olan bağımlılığının büyümesini sınırlayabileceğini öne sürdü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.