Analist’e Göre Bitcoin Fiyatı 55,000 Dolar Olabilir

0

2017 ve 2018 yıllarındaki boğa piyasasına, tekrardan ne zaman aynı sezona geçiş sağlanılacağı tahmini için bir çok uzman analist birbirleri arasında yarışı yaptı.

Kripto para birimi analisti olan PlanB, Bitcoin madencilikteki blok ödül etkinliğinin Bitcoin fiyatını 55,000 dolar gibi bir seviyelere getirme potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Ortalama olarak, bloklar her 10 dakikada bir 12,5 Bitcoin ödülü vermekte. Yani bu, her gün 2,000’in altındaki yeni Bitcoin çıkartmaktır, şuanki yayın saatimize göre Bitcoin değeri 5,000 ABD Doları cinsinden yaklaşık 9 milyon dolar değerinde bir para akışı sağladığı anlamına geliyor.

Her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin madencilik seviye zorlaştırması ödüllendirmeyi yarıya indiren bir olaydır, son yarısına gelindiğinde ödülü 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşürmeye planlanmıştır. Bu süreçteki amaç küresel enflasyonu kontrol altına almak için ve Bitcoin’deki fiyat değişkenliğini korumak için amaçlandı.

Madencilikteki Ödül Azaltma

“Raporda, Bitcoin’in şu anda 25’lik bir SF’si olduğu bulundu, bu da Bitcoin’in mevcut planlamasındaki 17,5 milyon jeton arzına ulaşmasının yaklaşık 25 yıl sürdüğü anlamını taşımakta. Fakat, Bitcoin arzının 21 milyona sabitlendiğinden, yalnızca 3,5 milyon Bitcoin jetonunun çıkarılması beklenmekte. Buda 2022 yılında, Bitcoin SF’sinin 50’ye ulaşması beklenmekte.

Bu durum Bitcoin’i para ve mal kategorisinde gümüş ve altınla bir araya getirmekte.

Kaynak: cryptodaily

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın