Analist’e Göre Bitcoin Fiyatı 55,000 Dolar Olabilir

2017 ve 2018 yıllarındaki boğa piyasasına, tekrardan ne zaman aynı sezona geçiş sağlanılacağı tahmini için bir çok uzman analist birbirleri arasında yarışı yaptı.

Kripto para birimi analisti olan PlanB, Bitcoin madencilikteki blok ödül etkinliğinin Bitcoin fiyatını 55,000 dolar gibi bir seviyelere getirme potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Ortalama olarak, bloklar her 10 dakikada bir 12,5 Bitcoin ödülü vermekte. Yani bu, her gün 2,000’in altındaki yeni Bitcoin çıkartmaktır, şuanki yayın saatimize göre Bitcoin değeri 5,000 ABD Doları cinsinden yaklaşık 9 milyon dolar değerinde bir para akışı sağladığı anlamına geliyor.

Her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin madencilik seviye zorlaştırması ödüllendirmeyi yarıya indiren bir olaydır, son yarısına gelindiğinde ödülü 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşürmeye planlanmıştır. Bu süreçteki amaç küresel enflasyonu kontrol altına almak için ve Bitcoin’deki fiyat değişkenliğini korumak için amaçlandı.

Madencilikteki Ödül Azaltma

“Raporda, Bitcoin’in şu anda 25’lik bir SF’si olduğu bulundu, bu da Bitcoin’in mevcut planlamasındaki 17,5 milyon jeton arzına ulaşmasının yaklaşık 25 yıl sürdüğü anlamını taşımakta. Fakat, Bitcoin arzının 21 milyona sabitlendiğinden, yalnızca 3,5 milyon Bitcoin jetonunun çıkarılması beklenmekte. Buda 2022 yılında, Bitcoin SF’sinin 50’ye ulaşması beklenmekte.

Bu durum Bitcoin’i para ve mal kategorisinde gümüş ve altınla bir araya getirmekte.

Kaynak: cryptodaily

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.