Altkoin Bitcoin’e Göre Daha Yüksek Performans Gösteriyor, Altkoin Boğası Yakın Mı?

Bitcoin’in Mart ayından beri katlanarak artmasına karşılık, altkoinler BTC’ye kıyasla daha çok performans gösteriyor. Bu durum ise altkoinlerin yükselişe geçebileceği sinyallerini akıllara getiriyor.

Twitter’da analiz yapan bir kullanıcı, 2020 yılı için bazı veriler paylaştı. Verilere göre altkoinler, BTC’ye karşı daha iyi performanslar gösterdi. Buna karşılık bu durumun her an değişebileceğini de analizlerinin sonunda belirtti.

Kripto para borsası FTX de bazı veriler yayınladı. Son beş ayı hedef alan analiz diğer analizler gibi BTC’nin altkoinlere karşı kötü olan performansını ortaya koyuyor. Açıklanan endekslere göre BTC yılın başından bu yana %33 kadar büyüme kaydederken altkoinlerde bu oran %80’lere dayanmaktadır.

Bitcoin Hakimiyet İndeksi ise birçok yatırımcının takibi altına alınmış durumdadır. Hakimiyet indeksinin göre son zamanlarda altkoinlere karşı düşüşe geçen BTC’nin bu durumu bazı kullanıcıların akıllarına altkoin boğası fikrini getirse de en büyük 20 altkoin alıcı bulmakta güçlük çekiyor. 2018 yılından itibaren uzun bir süre ayı piyasasına giren altkoinler, yatırımcılara zor zamanlar geçirmişti.

Bunun dışında geçtiğimiz ay altkoinler konusunda kripto para yatırımcısı ve analisti Steve Burns açıklama yapmıştı. Açıklamasında altkoinlerin %99,9 gibi büyük bir kısmının satın alınması ve elde tutulması sürelerinin 0 seviyelerine indiğini ve değerlerinin olmadığı açıklamıştı. Bunun gibi True Ventures ortağı ve Digg kurucusu Kevin Rose yaptığı bir röportajda şunlara yer vermişti;

“Sorun şu ki, dışarıdaki projelerin% 99’u ve arkalarında bulunan birçok insan saf finansal kazanç için sadece bu işte. Ve dışarıda çok fazla çöp var. Bu talihsiz bir durum çünkü gerçekten yüksek kaliteli projeleri sürüklüyor ve alanı biraz çamurluyor. ”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.