Altın Yükseldi, Bitcoin Düştü!

Bitcoin Sınıfta Kaldı!

Küresel piyasalarda hareketlilik yaşanıyor. Ticaret savaşları, Brexit, Akdeniz, Suriye ve Hong Kong’da ki olaylar piyasaları hareketlendirirken, yatırımcıları ise güvenli limanlara sürüklüyor. Dünyada hal böyleyken, altın, Japon Yeni ve İsveç Frangı değer kazanıyor.

Dünyada güvenli liman diye tabir edilen bu mta ve paralar değer kazanırken, Bitcoin ise beklenen tepkiyi veremiyor. Bu tepkiyi bundan bir ay önce vermiş olan Bitcoin, daha sonra devamını getiremedi ve güvenli liman damgasını üstüne yapıştıramadı.

Bitcoin ay başından beri değer kaybediyor. Altın değer kazanırken, Bitcoin’in deger kaybetmesi olumsuz bir algı yaratıyor. Euro Pacific Capital’ın CEO’su Peter Schiff, Bitcoin hakkında, bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

”Bitcoin ‘güvenli liman’ sınavından yine kaldı. Cuma günkü ticari gerginlikler yüzünden küresel piyasalar düşüş yaşarken insanlar güvenli limanlara geçiş yaptılar. Japon Yeni, İsviçre Frangı ve özellikle altın fiyatlarında artış oldu. Bitcoin fiyatı ise hisselerden bile daha çok değer kaybetti.”

Peter Schiff’in açıklamaları bazı otoriteler tarafından tepki görürken, bir çoğu tarafından da desteklendi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.