“Altın ve Bitcoin Aynı Şey”

0

Milyarder Mark Cuban: ‘Altın ve Bitcoin’i Aynı Şey Olarak Görüyorum’

Dallas Mavericks profesyonel basketbol takımının sahibi olan Mark Cuban, yatırım olarak altından nefret ettiğini ve Bitcoin’i (BTC) temel olarak altına benzettiğini söyledi.

Cuban, 9 Ağustos’ta Kitco News ile yaptığı röportajda sözlerini dile getirdi. Bitcoin’in sonlu arzını yatırım değeri için bir bonus olarak gördüğünü belirtti:

“İkisi de koleksiyon. Değer arz ve talebe dayanır. Bitcoin ile ilgili iyi haber şu ki, yaratılacak sınırlı bir tedarik var.”

Ancak Cuban, bitcoin ve altını “aynı şey” olarak gördüğünü ve çok düşük bir altın görüşüne sahip olduğunu söyledi. Değerli metaller konusundaki duruşuna gelince, Cuban vurguladı:

“Aşırı önyargı ve nefret kelimeleri yeterli değil.”

Dijital Altın

Bitcoin’in dijital altın olarak adlandırılmasının kaynağı tam olarak bilinmemektedir. Ancak bir varsayıma göre, The New York Times’tan gazeteci Nathaniel Popper’ın “Dijital Altın” kitabını 2015 yılında yayınlamasının ardından dijital altın kelimesi hayatımıza girmiştir. Şimdi 2019’da, birçok uzman Bitcoin’in dijital altın olup olmadığını tartışıyor.

Bu tartışmalarda adı geçen bir isimde Zcash Vakfı’nın iletişim başkanı Sonya Mann. Mann bu konuda Cuban’dan çok daha iyimser. Sonya Mann:

“Bitcoin, sınırlandırılmış 21 milyon arz ve dokunulmazlığını güvenli bir şekilde koruyan akıllı teşvik yapısı nedeniyle deflasyon niteliğindedir. Hem yazılım ürünü hem de fenomen olarak Bitcoin’i yöneten ortaya çıkan düzen, büyük ölçüde Satoshi Nakamoto’nun tasarım kararlarına atfedilebilen yadsınamaz bir şekilde yola bağımlı. BTC’nin değerinin artacağına dair bir garanti yok, ancak geçmiş eğilimler ve bunun altında yatan arz-talep dinamikleri bunun makul bir uzun vadeli tahmin olduğunu gösteriyor.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın