“Altın ve Bitcoin Aynı Şey”

Milyarder Mark Cuban: ‘Altın ve Bitcoin’i Aynı Şey Olarak Görüyorum’

Dallas Mavericks profesyonel basketbol takımının sahibi olan Mark Cuban, yatırım olarak altından nefret ettiğini ve Bitcoin’i (BTC) temel olarak altına benzettiğini söyledi.

Cuban, 9 Ağustos’ta Kitco News ile yaptığı röportajda sözlerini dile getirdi. Bitcoin’in sonlu arzını yatırım değeri için bir bonus olarak gördüğünü belirtti:

“İkisi de koleksiyon. Değer arz ve talebe dayanır. Bitcoin ile ilgili iyi haber şu ki, yaratılacak sınırlı bir tedarik var.”

Ancak Cuban, bitcoin ve altını “aynı şey” olarak gördüğünü ve çok düşük bir altın görüşüne sahip olduğunu söyledi. Değerli metaller konusundaki duruşuna gelince, Cuban vurguladı:

“Aşırı önyargı ve nefret kelimeleri yeterli değil.”

Dijital Altın

Bitcoin’in dijital altın olarak adlandırılmasının kaynağı tam olarak bilinmemektedir. Ancak bir varsayıma göre, The New York Times’tan gazeteci Nathaniel Popper’ın “Dijital Altın” kitabını 2015 yılında yayınlamasının ardından dijital altın kelimesi hayatımıza girmiştir. Şimdi 2019’da, birçok uzman Bitcoin’in dijital altın olup olmadığını tartışıyor.

Bu tartışmalarda adı geçen bir isimde Zcash Vakfı’nın iletişim başkanı Sonya Mann. Mann bu konuda Cuban’dan çok daha iyimser. Sonya Mann:

“Bitcoin, sınırlandırılmış 21 milyon arz ve dokunulmazlığını güvenli bir şekilde koruyan akıllı teşvik yapısı nedeniyle deflasyon niteliğindedir. Hem yazılım ürünü hem de fenomen olarak Bitcoin’i yöneten ortaya çıkan düzen, büyük ölçüde Satoshi Nakamoto’nun tasarım kararlarına atfedilebilen yadsınamaz bir şekilde yola bağımlı. BTC’nin değerinin artacağına dair bir garanti yok, ancak geçmiş eğilimler ve bunun altında yatan arz-talep dinamikleri bunun makul bir uzun vadeli tahmin olduğunu gösteriyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.