Altcoin Felaketi: Bitcoin Hakimiyeti Artarken Piyasa Değeri 10 Milyar Dolar Kaybetti

Bitcoin 13.500 dolara düştüğü ve çoğu altcoin kırmızı renkte işlem gördüğü için kripto piyasası bir günde 10 milyar doların üzerinde değer kaybetti.

Bitcoin, hafta sonu 14.100 doların üzerine çıktığından beri mücadeleye devam ediyor. Altcoin’lerde durum daha da kötü ve toplam piyasa değeri yaklaşık 390 milyar dolara düştü. Detaylar haberimizde.

Bitcoin 14 Bin Dolar’lık Zirvesinden Bu Yana Mücadele İçinde

Hafta sonu, önde gelen kripto para biriminin 2020’nin en yüksek seviyesi olan yaklaşık 14.100 dolar’a yükseldiğini bildirmiştik. Bu rekor ile Ekim ayında kaydedilen önceki rekorlar arasındaki fark, 2019’un yüksek rekorunu da geçmesiydi. Sonuç olarak, Bitcoin Ocak 2018’den bu yana en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.

Ancak ayılar yükselişe müdahale etti ve daha fazla artışa izin vermedi. Tam tersi, BTC kademeli olarak değer kaybetmeye başladı. Sadece dün, Bitcoin birkaç saat içinde 13.800 dolar’dan günlük en düşük seviyesi olan 13.250 dolar’a düştü. Kripto para birimi, sonraki saatlerde kayıplarının çoğunu telafi etti ve bu yazı yazılırken 13.500 doların üzerinde işlem görüyor.

Daha fazla düşüş gerçekleşirse, BTC destek olarak 13.280 dolae, 13.150 dolae ve 13.000 dolar’a güvenebilir. Alternatif olarak, Bitcoin 13.500 dolar, 13.760 dolar ve 13.800 dolar’lık direnç çizgilerinin üstesinden gelirse son boğa koşusuna geri dönebilir.

Son olarak Bitcoin için hala 13.000 doların üzerinde olmasını olumlu, 14.000 doların altında olmasını da olumsuz olarak değerlendirebiliriz.

Altcoin’lerin Düşüşüyle, Piyasa Değer Kaybediyor

Altcoin’ler, Bitcoin’in en son fiyat yükselişi sırasında bir şekilde dışarıda kaldı. Bu durum, sadece birkaç hafta içinde BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyetinde %6’lık bir artış elde etmesiyle sonuçlandı.

Bitcoin %1.3 oranında geri çekilirken, çoğu altcoin çok daha kötü durumda. Ethereum, 24 saatlik bir ölçekte yaklaşık %4 değer kaybetti ve 378 $ ‘dan işlem görüyor. Sadece birkaç gün önce, ETH 400 doların üzerine çıktı. Ripple (- %3) 0.23 dolara düştü. İlk on arasından, Bitcoin Cash (- %8), Binance Coin (- %7.6), Chainlink (- %10), Polkadot (- %5.4), Cardano (- %8) ve Litecoin‘de (- %5.5) kayıplar oldukça belirgin.

Bugün çoğu DeFi token’ı da değer kaybetti. Reserve Rights (- %15) bu olumsuz sıralamaya öncülük ediyor. SushiSwap (- %14), Compound (- %13), Aave (- %13), Loopring (- %11.8), Synthetix Network Token (- %11.6), Energy Web Token (- %11.5) diğer çift haneli değer kaybedenler.

Huobi borsanın yerel kripto para birimi de, son gelişmelerin ardından %14.5 oranında düştü. Sonuçta, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, bir günde 10 milyar dolar ve haftada 18 milyar dolar kaybetti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.