14 Milyar Yakım Gelen Altcoin: Topluluktan Yeni Yakım Önerisi Geldi!

Terra Classic (LUNC) topluluğu, bir dizi yakım yoluyla çöküş yaşayan ağı yeniden canlandırmak için gerekli adımları atıyor.

LUNC canlanması için çabalayan ekibin, yakım yoluyla azaltılması gereken 6.9 trilyon LUNC arzı var. Esasında dikkat çekici bir toparlanma için plan dolaşımdaki bu devasa arzı düşürmek. Söz konusu plan, Binance gibi büyük borsalar tarafından %1.2’lik bir vergi yakımının uygulanmasıyla harekete geçiriliyor.

Terra Classic Topluluğundan Yeni Yakım Önerisi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yeni tanıtılan mekanizmaya CEO yakımı (CEO burn) deniyor. Söz konusu girişim Twitter’da LUNC DAO olarak bilinen bir Terra Classic topluluk doğrulayıcısı tarafından tanıtıldı. LUNC DAO, CEO olarak adlandırdığı hesabın 95.342 takipçisini kullanılmayan cüzdanına en az 1 dolar değerinde LUNC göndermeye çağırdı.

LUNC DAO’ya göre, Terra Classic topluluğunda 95.342 CEO var. Her biri 1 dolar değerinde LUNC yakarsa, toplu olarak 333.7 MİLYON LUNC token‘ı yakabilirler; bu, token’ının dolaşımdaki arzını azaltmanın çok basit bir yoludur. LUNC DAO, böylece, Terra Classic topluluğunun dolup taşan CEO’larına, iyileşmenin beklenenden daha erken gerçekleşmesi için gerekeni yapmaları adına meydan okudu. LUNC DAO şu paylaşımı yaptı:

“Bir düşündüm de… #CEOBURN.

1 dolar = 3500 LUNC.

95.342 CEO’muz var

Her CEO 3500 LUNC yakarsa; Bu sayede 333.7 MİLYON  LUNC yakılır.  

LUNC DAO’nun 95.342 CEO’sunun NE YAPABİLECEKLERİNİ GÖRELİM.”

Altcoin Yakım Girişimi İşe Yaradı

Birkaç saat içinde, önerilen basit yakım girişimi çoktan işe yaramıştı. Kimliği belirsiz CEO’lar, aynı başlıkta LUNC DAO tarafından paylaşılan ölü cüzdana 3.500 LUNC token’ı gönderdi.

lunc altcoin

Bunların yanında, toplam arzdan yakılan Luna Classic token’larının sayısı 14 milyarı aştı ve Binance, kripto para birimi için devam eden yakma girişimine öncülük ediyor.

Görüldüğü üzere LUNC’nin arkasındaki topluluk altcoin için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TimesTabloid


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.