Yüksek Potansiyele Sahip Blockchain İş Fikirleri

Son yıllarda, blockchain teknolojisi dijital dünyada büyük bir etki yarattı. Blockchain birçok sektörde kullanılan karmaşık ve ileri teknoloji bir teknolojidir. Tüm dijital bilgileri güvenli bir şekilde saklar. Böylece bilgisayar korsanlığı ve hileli faaliyetlerden kaçınılabilir.

Birçok girişimci, en yeni blockchain teknolojisini kullanarak kendi işlerini kurdu. İlk olarak, dijital para birimi bu teknoloji kullanılarak keşfedildi. Daha sonra tüm dünyada çeşitli sektörlerde kullanılmaya başlandı. Ancak bazı insanlar, blockchain teknolojisini kullanılabileceği sektörleri bilmiyorlar. Bu yazımızda, 2020 yılının en iyi potansiyel blockchain iş fikirlerine yer vereceğiz. Blockchain tabanlı işler için bazı potansiyel fikirler haberimizde.

Rehber İçeriği

Bankacılık endüstrisi:

Şu anda, birçok banka çeşitli sorunlarla karşı karşıya. Bu yüzden bankaya dayalı sorunlardan kaçınmak için blockchain teknolojisini benimsediler. Dolayısıyla bu teknolojinin banka sorunlarını çözme potansiyeli yüksek. Banka müşterilerinin parasını tutar ve transferlerini işleme koyar. Blockchain, banka sektöründe her gün gerçekleşen milyonlarca işlemi izlemek ve takip etmek için kendi güvenlik sistemine sahiptir.

Bu teknoloji veri kaybını azaltır ve bilgisayar korsanlığını, diğer hileli faaliyetleri önler. Fonları ve diğer dijital bilgileri sorunsuz bir şekilde anında aktarabilirsiniz. Ayrıca, bankacılık endüstrileri güvenli blockchain teknolojisini kullanarak dolandırıcılığı ortadan kaldırabilir. Bankacılık sektöründe kullanılan blockchain teknolojisi örnekleri aşağıda verilmiştir.

  • Çin’in sanayi ve ticaret bankası
  • Mastercard

Sağlık sektörü:

Sağlık sektörünün karşılaştığı en büyük sorun hastanın bilgilerini depolamaktır. Hasta sağlığı ayrıntıları, kimlik bilgileri ve tedarik zincirinde sahte ilaçların varlığı gibi sorunlar vardır. Blockchain teknolojisini kullanarak tüm hasta sağlığı ayrıntılarını güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu sayede, herhangi bir kişi, hastanın izni olmadan sağlık detaylarına erişemez veya görüntüleyemez.

Blockchain hastane bilgilerinin daha güvenli olmasını sağlar ve bilgisayar korsanlarının tehditlerinden korur. Doktorlar için hastanın tıbbi geçmişini kontrol etmek daha yararlıdır. Hastanedeki her hastanın sağlık kayıtları blockchain’de güvenli bir şekilde saklanır. Bu sayede herhangi bir hasta başka bir hastaneye veya başka bir doktora gittiğinde tüm tıbbi raporlarını gösterebilir.

Sağlık sektöründe hasta verilerini ve bilgilerini daha güvenli hale getirmek için Blockchain teknolojisi, çeşitli işlemlerde kullanılabilir:

  • Farmasötiklerin izlenebilirliği
  • Düşük maliyet
  • Güvenli işlem
  • Sahte ilaçları bulma ve ortadan kaldırma
  • Geliştirilmiş tıbbi kayıt erişimi
  • Dijital ödeme seçeneklerini geliştirme.

Kripto para borsası işi:

Çeşitli sektörlerden uzmanlar, dijital para birimlerinin gelecek olacağını söylüyor. Bu nedenle, kripto para birimi borsa platformuna olan talep yüksek. İlk olarak, kripto para birimi borsalarının nasıl çalıştığını bilmelisiniz. Çeşitli kripto paraları satın almak, satmak ve ticaret yapmak için çevrimiçi bir web sitesi veya bir platformdur diyebiliriz. Çok çeşitli kripto paralara güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Bu platformlar, yüksek güvenlikli blockchain teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. Şu anda, dünya çapında birçok popüler borsa var. Coinbase, Binance, LocalBitcoins ve diğer ticaret platformları gibi. Kendi borsa işinizi kuruyorsanız, para çekme ve para yatırma gibi her işlem için komisyon ücreti olarak küçük bir miktar talep edebilirsiniz. Bundan dolayı, bol miktarda kar elde edebilirsiniz.

Oy kullanma:

Şu anda birçok hükümet sistemi hatalarla karşı karşıya ve yavaş. Blockchain teknolojisinin tanıtımı, çeşitli hükümet operasyonlarının verimliliğini, genel hükümet sürecini, şeffaflığı ve performansını artıracaktır. Bu teknolojiyi seçim sırasında oy vermede kullanabiliriz. Böylece hileli faaliyetlerden ve sahte oylardan kaçınabiliriz.

2015 yılında, ABD en yeni blockchain teknolojilerini kullanarak eski oylama sistemini yenisiyle değiştirdi. Bu teknoloji Amerika Birleşik Devletleri’nde daha popüler. Ayrıca, söz konusu teknoloji eskiye kıyasla daha olumlu geribildirim aldı. Oylamada blockchain teknolojisini kullanmak, hükümetin güvenli ve güvenilir bir oylama platformuna sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak Blockchain teknolojisi, kripto endüstrisinde işe başlamanın geleceği olacak. Birçok sektör, yüksek güvenlik ve şeffaflık için blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. Biz potansiyel blockchain iş fikirlerinden sadece birkaçını yer verdik. Ancak birçok fikir vardır, işinize başlamadan önce bunları optimize etmeniz gerekir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.