WINk (WIN) Nedir? İşte Detaylı WIN Coin Rehberi

0

Son günlerde popülerliği artan ve hakkında daha sık haberleri yapılan “WIN token” en sık aranan terimlerden biri haline geldi. Kripto para ekosistemine aşina olup olmaması fark etmeksizin pek çok kullanıcı “WIN token nedir?” ya da “WINk platformu ne işe yarar?” gibi aramalar yapmaya başladı. Biz de sizin için bu yazımızda WINk platformunu ve WIN token’ı inceledik.

WINk (WIN) Platformu

Merkezi olmayan finans, geçtiğimiz yıl popülaritesini artırdı. Bunun yanında Etheruem ağındaki artan aktivite sonunda gas ücretlerinde sürdürülemez ani artışlara ve ciddi ağ tıkanıklığına yol açtı. Bu hızla artan gas ücretleri, ortalama perakende yatırımcının, staking gibi en basit protokol etkileşimlerine bile katılmasını zorlaştırdı. Bu sebeple yatırımcılar yield farming ve diğer DeFi fırsatları sunan Ethereum tabanlı olmayan ağları aramaya başladı. İşte bu noktada WINk (WIN), kullanıcıların yerel WIN token’ını kullanarak birden fazla blockchain ekosisteminde varlıkları oynamasına, sosyalleşmesine ve hisse almasına olanak tanıyan Tron tabanlı (TRX) bir oyun platformu karşımıza çıkıyor.

WINk protokolü ile etkileşim kurmak, yaklaşık 8 TRX ile bir Tron cüzdanı gerektirir ve bu şu an ki fiyatta yaklaşık 0.92 dolar’dır. Ethereum’daki işlem başına yüksek ücretler ile karşılaştırıldığında, birkaç gün içinde bir dolar’dan daha az bir fiyata birden fazla işlem yapma yeteneği, platformu ortalama bir yatırımcı için oldukça çekici hale getiriyor. Pek çok DeFi platformuna benzer şekilde, WINk’in platformu, token staker’larının bu oyunlarda gerçekleşen aktiviteden elde edilen gelirlerin bir kısmını kazanmasına olanak tanıyan TRONbetDice (DICE) ve TRONbetLIVE (LIVE) dahil olmak üzere ekosistemdeki token’lar için birçok staking fırsatına sahiptir.

Bunların yanında Binance Research‘te yer alan makaleye göre daha merkezi oyun platformlarının aksine, TRON tabanlı WINk platformu benzersiz ve çekici bir kullanıcı deneyimi sağlıyor:

  • Denetlenebilir akıllı sözleşmeler: Oyunların arka ucu herkesin görebileceği bir akıllı sözleşmede konuşlandırıldığı için akıllı sözleşmeler denetlenebilir. Örneğin, çevrimiçi kumarhanelerde şeffaflık açısından büyük faydalar sağlayabilir.
  • Saklama: Çoğu oyun, kullanıcıların fonlarının tam velayetini korumasına izin verir.
  • Token ödülleri: Kullanıcılar, oynadıkları için şifreleme token’ları ve diğer ödülleri alacaktır.
  • Etkinlikler: Topluluğun katılımını sağlamak için sosyal özellikler ve özel etkinlikler gerçekleştirilecektir.
  • Ortaklıklar: DApp gelişimini ve kullanım genişlemesini desteklemek için TRON ve BitTorrent aracılığıyla isim-marka ortaklıkları.

WIN Token

Bu bilgilerin yanında, yatırımcıları ilgilendiren bir diğer önemli konu WIN token’ı ve son zamanlardaki devasa yükselişi. Yukarıda da belirttiğimiz üzere WIN, platformun yerel token’ı.

Token halihazırda Binance, KuCoin, Poloniex, HitBTC gibi popüler borsalarda işlem görüyor. WIN 0.00190400 dolar gibi düşük bir maliyetle yatırımcıların gözdesi haline gelmiş durumda. Token 1 haftada %386, 1 ayda ise yaklaşık %583 oranında değer kazandı.

Küçük yatırımcılar Ethereum ağı dışındaki seçenekleri ararken WIN gibi projeler dikkat çekiyor.

WINk Topluluğu

Bir kripto para birimi projesinin benimsenmesini artırmak için öncelikle topluluk genelinde farkındalığın olması gerekir. Bir proje için farkındalık oluşturmanın en iyi yolu, geniş ve aktif bir topluluktur. WINk topluluğu da hâlâ TronBet günlerinden elde ettikleri oldukça makul bir topluluk boyutuna sahipler. Örneğin, yaklaşık 29 bin takipçisi olan bir Twitter hesapları var. Bununla birlikte, WINk’in sahip olduğu en büyük farklılıklarından biri, Tron üzerine inşa edilmiş olması. Tron’un kurucusu Justin Sun, üretken bir isim olarak bilinir.

Sonuç

WINk’in güçlü bir ekibi olduğu ve TRONbet’te güçlü, kendini kanıtlamış bir ürünle başladığı inkar edilemez. Elbette, blockchain oyunları yeni bir alan, ancak geliştirme ve pazarlama ekiplerinin projeye getirdiği deneyimle, projenin son derece başarılı olamayacağını düşünmek için çok az neden var.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın