Şubat 9, 2022

Wall Street Şirketlerinden Birisi Daha Metaverse Yatırımı Yapmaya Hazırlanıyor Olabilir

Nasdaq’ta listelenmiş olan KKR & Co, metaverse’deki son ‘bahsinde’, The Sandbox yaratıcısı Animoca Brands Corp. için 500 milyon dolarlık bir finans turuna katılmaya hazırlanıyor. New York merkezli portföy yönetim firması, metaverse’teki en sıcak firmalardan birinin hissesi için yarışan birtakım başka şirkete katılıyor.

2021 yılı hem metaverse tokenlar hem de NFT’ler için oldukça başarılı bir yıl oldu, bu başarı elbette birçok büyük şirketin de ilgisini çekmeyi başardı. Animoca Brands, 2021’de Ubisoft, Sequoia Capital ve Softbank’tan yatırım toplayarak, alandaki başarıdan payını almayı başaran bir şirket oldu.

Animoca, 2022’de metaverse alanının daha güçlü bir oyuncusu olmaya hazırlanıyor. Hong-Kong menşeili firma, metaverse dünyasını geliştirmek için Ocak ayında 5 Milyar Dolarlık bir değerlemeyle yaklaşık 360 Milyon Dolar artırdığını belirtti. Finansman turu Liberty City Ventures tarafından yönetildi ve diğer firmaların yanı sıra Winklevoss Capital’in yatırımlarını içeriyordu.

Animoca Brands’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu, “Yeni bir İnternet devriminin ilk aşamalarında olduğumuza ve 2022 ve sonrasında önümüzde muazzam fırsatlar olduğuna inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Metaverse, geçen yıl yazılım devleri Sony, Microsoft ve Disney’e de ev sahipliği yaptı. Satya Nadella, Bill Gates ve Sundar Pichai gibi tanınmış isimler, olasılıkların sürekli genişleyen kapsamını kabul ettiğinden fırsatların rakipsiz olduğun düşünüyorlar. Son zamanlarda, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, 2022’nin metaverse için bir oyun değiştirici olacağını söyledi.

Şu an için, finansman turunun Animoca’nın yan kuruluşu The Sandbox‘ı doğrudan etkileyip etkilemeyeceği belli değil. Ancak yerel token SAND güne olumlu bir başlangıç yaptı. Tokenın fiyatı, ticaretin erken saatlerinde %10’luk bir artış kaydetti ancak sonraki seanslarda daha da düştü.

Yazının hazırlandığı sırada, ne Animoca Brands ne de KKR, yukarıda belirtilen finansman turuna ilişkin resmi bir onay paylaşmadı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.