Ekim 7, 2022

Visa ile Ortaklık Yapan Borsanın Token’ı Yükseliyor!

2022 yılının geride bıraktığımız bölümünde ağırlıkla ayı piyasası yaşadı ve bu durum yatırımcılara büyük zarar verdi. Bu olumsuz gelişme kurumsal firmaların kripto endüstrisine olan ilgisini azaltmadı. Yakın zamanda gelen bir habere göre ödeme devi Visa, önde gelen kripto para borsası FTX ile bir iş birliği yaptı.

Visa ile ortaklaşa bir banka kartı çıkarılacağı haberinin de yer aldığı iş birliği duyurusunun yayınlanmasıyla birlikte FTX token, %7’nin üzerinde yükseliş kaydetti.

FTX Token

Yapılan iş birliği, FTX‘in banka kartlarını 40 ülkede kullanıma sunacak. Diğer banka kartlarının aksine çıkarılacak yein kart ile kripto varlıklar borsadan taşınmak zorunda kalmayacak. Kartta herhangi bir ‘işlem ücreti’ olmayacağı belirtilirken, karta sahip olmak da tamamen ücretsiz olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Visa’nın CFO’su Vasant Prabhu, Visa’nın kripto konusundaki duruşunun tarafsız kaldığının da altını çizmekten geri durmadı. Bununla birlikte, tüketici taleplerini ele almayı ve bunları kolaylaştırmayı amaçladıklarını bir kez daha dile getirdi.

Kripto endüstrisinin etkili isimlerinden Sam Bankman-Fried, uzun zamandır bir FTX banka kartı çıkarma arzusunu dile getirmeye devam ediyordu. Şirketinin Lightning Network gibi kripto ödeme yöntemlerinin aksine eski ödeme yöntemleriyle ortak olma kararı, ödeme ağı olarak Bitcoin‘in geleceğinin uygun olmadığı görüşüyle örtüşüyor.

FTX ticaret platformunun yerel kripto para birimi olan FTX token gelen haberle birlikte %7 artışla 25.62 dolara yükseldi. Bununla birlikte, tokenin tüm zamanların en yüksek seviyesi 80 dolar civarında yer alıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru & Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.