Visa CEO’su: Libra Projesinden Tamamen Çıkmadık

0

Ödeme devi olan Visa’nın CEO’su Alfred F. Kelly, şirketin Libra projesi ile ilgili Facebook’la görüşmelerini devam ettirdiklerini dile getirdi.

Kelly, Economic Value ile 24 Ekim’de gerçekleştirmiş olduğu röportajda, Visa’nın bu projeyle ilgili Facebook ile yakın temasta olduklarını söyledi ve dijital para birimlerinin insanlara daha güvenli ödeme özellikleri sağladığına olan inancını dile getirdi. Kelly konu hakkında da kısa bir açıklamada bulundu:

“Araştırmacı ve yeni teknolojilere açık bir şirket olarak, ödeme ekosistemindeki liderliğimiz de göz önünde bulundurulduğunda, girişimlerimiz olumsuz olanlar düşünene kadar ödeme alanındaki her şeyle ilgilenmek istiyoruz.”

Kelly bu açıklamasının ardından Libra’nın yıkıcı bir girişim olduğunu ve biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu belirtti. Ayrıca Libra’nın merkezi olmadığını dile getiren Kelly, Libra”Facebook tarafından geliştirilmiş olsa da, Libra projesinde ki tüm üyelerin proje üzerinde aynı seviyede karar gücü ve kontrole sahip olduğunu” söyledi.

Kelly, Visa’nın Facebook ile görüşmelerinde finansal katılım sorununa çözüm olabilecek bir ödeme sistemine yoğunlaştığını ve dünya çapındaki 1,7 milyar insanın bankalarla çalışmadığını belirtti. Bu durum hakkında da Kelly’nin açıklamaları şu şekilde:

“Facebook ile yaptığımız görüşmelerde, bu insanları sisteme dahil etmenin daha hızlı bir yolunu bulmaya çalıştık”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın