Visa CEO’su Kripto Para Planlarını İşte Bu Şekilde Açıkladı!

  • Finansal hizmetler arasında oldukça öne çıkan Visa’nın CEO’su Alfred Kelly’a göre; kripto para birimleri salgın sonrası küresel ekonomide çok daha büyük bir sorumluluk üstlenecek. Bir diğer yandan Alfred Kelly, şirketin kripto para sektörüne yönelik uzun vadeli planlarını dile getiriyor.

Visa CEO’su: Kripto Para Birimleri Küresel İşlemlerde Önemli Bir Oyuncu!

CNBC Evolve Zirvesi’nde konuşma yapan Alfred Kelly, salgın boyunca daha fazla insan dijital ortama girdikçe kripto para birimlerinin küresel işlemlerde çok daha önemli bir oyuncu haline geldiğini dile getiriyor. Aynı zamanda Alfred Kelly, Visa’nın fiat tabanlı kripto para birimleri yardımıyla yapılan ödeme akışlarının arasında olmayı sabırsızlıkla beklediğini de söylüyor. Konuya yönelik ise şu açıklamaları yapıyor:

“Kripto paralar, dünyada ödemelerin gelişmekte olan bir parçası olmaktadır. Şu anda çok gelişmekte olan bir durumdalar. Kripto para birimleriyle çok ilgileniyoruz. Emtia tabanlı olan kripto paralar ile o kadar ilgilendiğimiz söylenemez. Nihayetinde fiat tabanlı hale gelen kripto paralar ile ilgileniyoruz. Bu sebeple bir mal veya hizmet satın almak adına kripto değişimi gerçekleştiğinde değerin net bir şekilde ortaya konma durumu söz konusu olmaktadır.”

Alfred Kelly: Visa 25 Kripto Para Firması ile Çalışıyor!

Alfred Kelly, Visa’nın şu anda 25 kripto para firması ile çalıştığını dile getiriyor. Alfred Kelly konu ile ilgili şu cümleleri kullanıyor:

‘’Kripto paralarınızı fiat para birimine göre dönüştürebileceğiniz ve parayı Visa’nın kabul edildiği her yerde kullanabileceğiniz uygulamalar geliştiriyoruz. Bu, bu fonları değerli ve ağımızda kullanılabilir hale getirmenin bir yolu olmaktadır.’’

Alfred Kelly bir diğer yandan merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) Visa’nın basitleştirmek istediği önemli bir yenilik olarak görmektedir. Alfred Kelly konuya yönelik şu cümleleri söylüyor:

“Olan diğer bir şey ise dünyanın dört bir yanındaki merkez banklarının, merkez bankası dijital para birimlerine bakıyor olması. İlk aşamadalar, muhtemelen Çinliler en ileri aşamadalar. Gelecek için dijital para birimi geliştirirken bu merkez bankalarına nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları ile çalışmaya devam etmeyi umuyoruz.”

Visa CEO’su Kripto Para Gelişmelerinin Merkezinde Olmak İstediklerini Açıkladı!

Yakın zamanda oluşmasa dahi Alfred Kelly dijital para birimlerinin sonucunda Visa platformunun ciddi bir parçası olacağını dile getiriyor. Alfred Kelly, bunun özellikle geleneksel finans kurumlarında kabul görmeyen milyonlarca insanın bulunduğu Nijerya gibi ilerlemekte olan pazarlarda yer alacağını vurguluyor. Alfred Kelly konuya yönelik şu cümleleri kullanıyor:

“Nihayetinde, Visa ağımızda dijital para birimlerinin daha düzenli bir şekilde çalıştığını görebiliyorum. Sanırım birkaç yıl geçti, ancak paranın dünya çapında hareketini kolaylaştırmaya yardımcı olan herhangi bir araca kesinlikle açığız. Bunun ortasında olmak istiyoruz. Bence kripto paralar, özellikle çok sayıda banka hesabı olmayan ve bankası olmayan kişinin olduğu gelişmekte olan pazarlarda rol oynayabilir. Bu kapsamda yaklaşık 1,7 milyar insan olduğunu düşünüyoruz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.