Uyuyan Ethereum Balinaları Uyanmaya Başladı: Bu Neyin Habercisi?

Bitcoin 27.000 doların üzerindeki fiyat seviyesini korumaya çalışırken, Ethereum da kritik 1.650 dolar eşiğini geçmeye çalışıyor. Artan dalgalanmanın ortasında balinalar boş durmuyor. Hareketsiz olanlar bile artık önemli oyunlar oynuyor. Büyük ölçekli işlemlerde gözle görülür bir artışla birlikte, trader’lar daha fazla dalgalanmanın olup olmadığını ve Ethereum’un bir sonraki hamlesinin ne olacağını merak ediyor.

Balinalar Ellerindeki Varlıkları Ağırlıkla Boşaltıyor

Birçok perakende yatırımcı ETH‘nin 1.650 dolar civarındaki ticaretinde temkinli bir yükseliş yaşarken, asıl dikkatleri üzerine çeken balinalar oldu. Ani alım ve satım faaliyetleri, fiyat grafiğinde artan oynaklığa neden olarak ETH fiyatını kritik seviyelere yakın sert dalgalanmalar yapmaya zorladı.

Coinglass’ın son rakamlarına göre, ETH’nin açık ilgisi (OI) sadece birkaç saat içinde 100 milyon dolarlık bir artış yaşadı. ETH’nin fiyatı 1.650 dolar gibi kritik bir seviyeye yaklaşırken, trader’lar önemli bir fiyat değişimi beklentisiyle giderek daha fazla pozisyon alıyor.

Bununla birlikte ETH, balina aktivitesinin alarm vermesi nedeniyle potansiyel satış riskiyle karşı karşıya.

On-chain ölçümler, büyük işlemlerde önemli bir artış olduğunu ve sadece 48 saat içinde 1.210’dan 2.590’a fırladığını gösteriyor. Dahası, balinalar tarafından gerçekleştirilen işlemlerin toplam değeri neredeyse iki katına çıkarak 971 milyon dolardan 1,9 milyar dolara yükseldi. Bu da Ethereum’un fiyat yörüngesi üzerinde belirsizlik yarattı.

İki yıldır hareketsiz olan bir Ethereum balinası dört gün önce yeniden aktif hale geldi. Bu balina 10.000 ETH’yi (16,5 milyon dolar) cüzdanından çıkarıp Binance, OKX ve KuCoin’e taşıdı. Bugün aynı balina 10.000 ETH daha transfer etti.

Ayrı olarak, 2014 ICO’suna katılan ve yaklaşık 254.908 ETH (yaklaşık 422,6 milyon dolar değerinde) tutan başka bir ETH balinası Kraken borsasına 6.000 ETH (yaklaşık 10 milyon dolar) yatırdı.

Her iki balinanın faaliyetleri satış baskısını önemli ölçüde artırabilir ve arz talebi aştığı için ETH’nin fiyatını potansiyel olarak aşağı çekebilir.

Ethereum Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

Altcoin‘nin mevcut fiyatı, 1.660 dolar seviyesine yaklaştığında bir satış yaşadığı için 20 günlük kilit EMA seviyesinde dirençle karşılaşıyor. Buna rağmen, yükseliş eğilimi güçlü kalmaya devam ederek ani bir düşüşü engelliyor ve bir toparlanma potansiyeli olduğunu gösteriyor. Bu haber yazılırken, ETH fiyatı %0,6’nın üzerinde düşüşle 1.645 dolardan işlem görüyor.

20 günlük EMA dengeleniyor gibi görünüyor ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) orta noktanın hemen üzerinde seyrediyor. Bu da yükselişin tersine döndüğünü gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutabilirse, Ethereum önemli direnci 1.670 dolarda yeniden test edebilir. Başarılı olursa, boğalar 1.750 dolar seviyesini kırmak için fiyatı kuzeye çekebilir. Ancak ayılar bu seviyeyi agresif bir şekilde savunacaktır.

Diğer taraftan, ayıların farklı niyetleri olabilir. Boğa trader’larını hazırlıksız yakalamayı amaçlayarak fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışabilirler. 1.604 doların altına inilmesi, 1.530 dolardaki potansiyel olarak güçlü destek seviyesine doğru bir düşüşü tetikleyebilir.

Kaynak : CoinPedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.