Üst Üste Saldırıya Uğrayan Kripto Para Borsası Tasfiye Ediliyor

0

Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia, tasfiye işlemlerine başladıklarını duyurdu ve alım satım işlemlerini askıya aldı.

Geçtiğimiz ocak ayında borsada milyonlarca dolarlık kripto paranın çalındığı iki saldırı girişimi bulunuldu. Borsa kayba karşı yönetim maliyetlerini düşürerek tekrar dönmek istiyordu.

Cryptopia borsasına bağımsız denetim şirketi Grant Thornton New Zealand tarafından atanan tasfiye memurları, şu anda hissedarlar için varlıkları güvenceye alma sürecinde. Bu süreç ve soruşturmalar tamamlana kadar borsada işlemler askıya alındı. Soruşturmanın ayları alabileceği bildirildi.

Denetim şirketi şunlarıda ekledi:

Cryptopia’nın müşterileri bu konuyu en kısa sürede çözüme kavuşturmak isteyeceklerinin farkındayız. Müşterilerimizin ve menfaat sahiplerinin çıkarlarına en uygun çözümü bulmak için yönetim ve hissedarlar dahil birçok farklı paydaşla birlikte çalışarak kapsamlı bir soruşturma yürüteceğiz.

Grant Thornton’un gelecek hafta Yeni Zelanda Şirketler Ofisi internet sitesinde olayla ilgili ilk raporunu yayınlaması bekleniyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın