Ünlü Youtuber PewDiePie, Blockchain Tabanlı Canlı Yayın Platformu DLive Katıldı

0

Abone sayısına göre dünyanın en popüler YouTuber’ı olan PewDiePie, blockchain tabanlı canlı yayın platformu DLive’ye katıldığını açıkladı.

29 yaşındaki İsveç’li içerik yayıncısı, gerçek adı Felix Kiellberg, platform ile özel bir canlı yayın anlaşması imzaladığını dile getirdi. YouTube kanalının yayın saatimize göre 93,7 milyon abonesi ve en son videosu 24 saaten kısa bir sürede 4 milyon görüntülenmeyi geçti.

PewDiePie, haftalık olarak blockchain tabanlı canlı yayın platformu DLive’de yayın yapacak. Ayrıca DLive kanalında, PewDiePie platformda içerik oluşturuculara 50 bin dolar değerinde en fazla 100 kişiye bağış yaparak destekleyeceğini bildirdi.

Bazı kaynaklara göre, YouTube yıldızı, 2018’de 15,5 milyon dolar kazanarak YouTube platformunun en büyük dokuzuncu kanalı olarak biliniyor. Ryan adlı yedi yaşındaki bir oyuncak içerikleri üreten çocuk kanalı ise, 22 milyon dolarlık kazançla listenin en başında yerini almakta.

DLive, hem içerik oluşturcuları hem de izleyicileri “Lino puanlarını” kendi tokenini kullanarak ödüllendirecek. Bazı platformlar içerik üreticilerinin gelirlerinin yüzde 50’sini almaktayken bu platform içerik oluşturucları için herhangi bir ücret talep etmeyeceğini bildirdi.

Lino Network Kurucusu  Wilson Wei Bazı Açıklamalarda Bulundu:

DLive, yayıncıların birbirleriyle rekabet etmek yerine, birbirlerini desteklemelerine fayda sağladığı bir platformdur. Hiç bir gecikme ve kesinti olmadan, yayıncılar izleyicilerine yüksek kalitede içerikler üretebilecek.

Lino, Şubat 2018’de ZhenFund liderliğindeki bir özel token satışında “blockchain odaklı bir YouTube tarzı platform” oluşturmak için 20 milyon dolar değerinde fon desteği topladı.

Wei, içerik üreticilerinin Amazon’a ait canlı yayın platformu olan Twitch’in ve YouTube’de kazandıkları kazançlarından kar oranlarının üç ile beş katını bu platformda kazanmalarını beklediğini iddia etti.

PewDiePie Platform Hakkında Açıklaması:

DLive, beni gerçek bir ortak gibi gördü ve bu platform üzerinde düzenli olarak tekrar canlı yayınlara başlamaktan dolayı büyük bir heyecan duyuyorum dedi.

Kaynak: Coindesk

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın