Nisan 16, 2020

Ünlü Milyarder Mark Cuban: Muz Bitcoin’den Daha İyi

Milyarder Mark Cuban, Bitcoin söz konusu olduğunda her zaman temkinli davrandığını belirterek diğer yatırımcıları uyardı. Cuban, geçtiğimiz Eylül ayında yaptığı açıklamada, “Bitcoin yerine muz tercih edeceğini” söylemişti ve kendini en azından muzların gıda olarak gerçek değeri olduğu anlatısıyla savunmuştu. O dönem oldukça eleştirilen ünlü isim, muz ve Bitcoin kıyaslamasından vazgeçmiş görünmüyor.

Kripto para birimi sektörünün tanınmış isimlerinden Anthony Pompliano Mark Cuban ile röportaj yaptı. Mark Cuban Bitcoin ile ilgili şunları dile getirdi:

“Bir adet muzu, bir emtia olarak Bitcoin’den daha kolay alıp satabilirim. Muz bozulmadan önce bunu yiyebilirim ve vücut çalışmam için gerekli potasyumu da elde edebilirim. Muz, Bitcoin’den daha iyi.”

Peki Bitcoin eleştirmekten vazgeçmeyen Cuban’ın, bu konuda ki fikirleri değiştirilebilir mi? Ünlü isim bu soruya da açıklık getirdi:

“Varlığın kullanımı çok kolay olmalı, düşük zekalılar bile kullanabilmeli. Herkes tarafından anlaşılabilir olmalı. Ancak o zaman bunun bir değer deposu olarak altının alternatifi olduğu söylenebilir.”

Cuban, “halving” ve “madencilik” gibi Bitcoin’in olağandışı birçok parçası olduğunu ve bunların da anlaşılmasını çok karmaşık hale getirdiğini söyledi.

Son olarak ünlü isime göre, COVID-19 salgını nedeniyle oluşan krizde, merkez bankaları para basmaya devam ederse, Bitcoin’in finansal tabloyu etkilemek için önemli bir şansı olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.