Ünlü Analistten Bitcoin Uyarısı: 25 Mayıs Tarihine Dikkat!

0
663

Bitcoin (BTC), günün başlangıcından bu yana 9.300 ila 9.000 dolar arasında sıkı bir aralıkta işlem görüyor. Gün içindeki en yüksek direnç seviyesi 9.311 dolar tarafından oluşturuldu. İlk yükseliş hedefinin 9.600 dolar olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin boğaları aylardır 10.000 doları kırmak için savaşıyor. Bitcoin bu seviyedeki direnci birkaç kez kırmaya çalıştı. Ancak Bitcoin yükseliş trendini kaybetti. Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesini geçmek için bugün 9.000 doların aşağısına düşmemesi gerekiyor. Tabi bu kritik seviyeler üzerinde farklı analistlerin birçok görüşü var.

Bu analistlerden biri olan Preston Pysh yatırımcılara 25 Mayıs tarihinde dikkatli olmaları konusunda tavsiye verdi.

Pysh öncelikle Hash oranında son zamanlarda yaşanan düşüşü dikkat çekti. Analist 25 Mayıs tarihinin kripto para piyasası için hareketli bir gün olacağına inanıyor. Pysh’e göre Bitcoin bu tarihte düşüşe geçecek. Tabi bu düşüş Bitcoin’i en fazla 200 günlük hareketli ortalama seviyesine kadar düşürecek ve Bitcoin 8 bin doların altına inmeyecek.

Pysh ayrıca gelen bir soru üzerine, BTC fiyatının 18 bin dolara olduğu Aralık 2017’de elindeki Bitcoin’leri sattığını itiraf etti. Pysh daha sonra fiyatın düşmesini bekledi ve terkrar BTC satın almaya başladı.

Bitcoin’e yatırımına devam eden Pysh Bitcoin fiyatının uzun vadede birkaç kat artabileceğini öngörüyor. Stok akış (S2F) modelini göre değerlendirmede bulunan Pysh Bitcoin’in bu yıl ve önümüzdeki yıl içerisinde hızlı bir şekilde değer kazanacağını düşünüyor:

“BİR SONRAKİ YÖRÜNGE SEVİYESİNİN 80 BİN ile 100 BİN DOLAR OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜ SÖYLEYEBİLİRİM. BTC, DOĞRUCA BU SAYIDAN GEÇECEK VE MUHTEMELEN 200 BİN DOLAR VEYA 300 BİN DOLAR OLACAK.”

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın