Uluslararası G20 Düzenleyicisi: “Kripto Paraları Yakından Takip Etememiz Lazım”

0

G20‘nin uluslararası düzenleyicisi geçtiğimiz günlerde kripto paralar hakkında yeni bir rapor yayınladı ve dünya genelindeki düzenleyicilerin kripto para alanındaki finansal faaliyetleri yakından takip etmesi gerektiklerini söyledi.

Ruters tarafından yapılan habere göre, İsviçreli Finansal İstikrar Kurulu (FSB) geçtiğimiz gün kripto paralar hakkında bir rapor yayınladı.

Finansal İstikrar Kurulu ilk olarak kripto paraların günümüzde ki kullanım alanlardan ve kripto paraların yol açabileceği bazı sorunlar hakkında açıklama yaptı. FSB tarafından yapılan araştırmada şu anda kripto paraların finansal piyasalara önemli bir derecede tehdit oluşturmuyor.

Fakat FSB, bunlara rağmen kripto para sektörlerini yakından izlemek gerektiğini düşünüyor ve Dünya genelindeki düzenleyicilerin bu durum hakkında girişimlere başlamasına vurgu yapıyor. Teknoloji’nin günümüzde büyük bir hızla geliştiğini söyleyen Finansal İstikrar Kurulu, bazı finans yasaları hızla gelişen bu teknolojilere uyum sağlayamadığını vurguluyor.

Finansa İstikrar Kurulu açıklamalarına göre kripto paralar da bu hızla gelişmekte olan teknolojilerden biri olduğunu söylüyor ve kripto para düzenlemelerinin büyük bir derecede yetersiz kaldığını ve bu konu hakkında hızlı bir şekilde yeni adımlar atılması gerektiğini düşünüyor.

G20 zirvesinde temsilciler Haziran ayı içerisinde Japonya’da bir araya gelecekler. Bu zirve içerisinde kripto paralar hakkında konuşulucak gibi görünüyor.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın