Türklerin Favori Altcoin’i Tüm Zamanların En Düşük Seviyesinde: Neler Oluyor?

Arbitrum (ARB) fiyatı Eylül ayının başında 0,90 dolar destek alanından düştü. Dahası bugün tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Ne fiyat hareketinde ne de RSI’da yükselişin tersine döndüğüne dair bir işaret yok. Bu da bir sonraki en yakın Fib destek alanına olası bir düşüşe işaret ediyor.

Arbitrum Fiyatı Reddedildi, Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Düştü

ARB fiyatı, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1,82 dolara ulaştığı 18 Nisan’dan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü.

Başlangıçta, fiyat 15 Haziran’da 0,90 dolar yatay destek alanında sıçradı (yeşil simge). Ancak bu sıçrama, azalan direnç çizgisinden bir kopuşa neden olmakta yetersiz kaldı.

15 Ağustos’ta ARB fiyatı direnç çizgisi tarafından tekrar reddedildi. Bu da Eylül ayının başında 0,90 dolarlık yatay destek alanının kırılmasına neden oldu.

11 Eylül’de altcoin tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,77 dolara ulaştı. Bu, 1,18 dolar olan liste fiyatının %33 altındaydı. Arbitrum şu anda 0,79 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesinin sadece biraz üzerinde işlem görüyor.

Arbitrum

Günlük RSI düşüş eğilimli bir görünüm sunar. Yatırımcılar piyasa koşullarını değerlendirirken RSI’ı bir piyasanın aşırı alım ya da aşırı satım durumunda olup olmadığını belirlemek ve bir varlığı biriktirmeye ya da satmaya karar vermek için bir momentum göstergesi olarak kullanır.

RSI değeri 50’nin üzerinde kaldığında, yükseliş eğilimi boğaların avantajlı olmaya devam ettiğini gösterir. RSI değerinin 50’nin altına düşmesi ise tam tersi bir duruma işaret ederek potansiyel düşüş koşullarına işaret eder. Mevcut senaryoda, RSI 50’nin altında ve düşmekte olup, her ikisi de düşüş eğiliminin göstergesidir.

Buna ek olarak, RSI (yeşil çizgiyle gösterildiği gibi) yükseliş eğilimi yaratmaya çalışsa da başarısız oldu. Bunun yerine düşüş eğilimini daha da teyit ederek düşüşe geçti.

ARB Fiyat Tahmini, Sırada Ne Var?

Fiyat zaten tüm zamanların en düşük seviyesinde. Bu nedenle bir sonraki en yakın destek seviyesini belirlemek için artışın en son kısmında harici bir Fib düzeltmesi kullanmak gerekir.

Bunu yapmak, bir sonraki en yakın destek alanını mevcut fiyatın %19 altında, 0,64 dolar olarak verir. Yükselişin tersine döndüğüne dair herhangi bir işaret bulunmuyor. Bu nedenle, Arbitrum fiyatının eninde sonunda bu seviyeye ulaşması muhtemeldir.

Bu düşüş eğilimindeki ARB fiyat tahminine rağmen, ani bir momentum dönüşü fiyatın 0,90 dolar bölgesini yeniden test etmesine yol açması mümkün. Bu da %18’lik bir artış anlamına gelecektir. Ancak, fiyat toparlanana kadar trend yükseliş olarak kabul edilemez.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.