TrueUSD Dolar Rezervinin Denetim Raporunu Açıkladı

0

TrustToken 8 Nisan tarihinde bir blog yazısında stabil koin TureUSD (TUSD)‘nin denetim sonuçlarını açıkladı. Denetim sonucuna göre tokenin ABD dolar rezervinin tam miktarına sahip olduğu görülüyor.

Sertifikalı kamu muhasebesi şirketi Cohen & Company tarafından hazırlanan raporda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir raporuna göre, hesaplarında tutulan ABD doları  bakiyesi 199,063,885 dolar, TUSD tokeninin bakiyesi ise 198982,291 TUSD’dir.
TUSD tokenin, belirtilen hesaplarının bakiyesi hesaptaki ABD doları bakiyesini aşmamaktadır. Raporda “TUSD tokenin, yakılmış ve ödemesini bekleyen emanet mevduatları dahil kendi kasasındaki para ile uyumludur” dedi.

TrueUSD, geçtiğimiz ay muhasebe şirket Armanino ile yeni bir ortaklık yaptığını açıkladı. Armanino tarafından geliştirilen bir gösterge yazılımı ile yatırımcılarının TrueUSD tokeni bakiyelerini ve teminatlandırılımış fonları izlemeleri imkanı sağladığını duyurdu.

Bazı bu tür stabil koinler’de yatırımcılar tarafından uygun rezervlere sahip olamadığı hakkında söylentiler çıkıyordu ve bu söylentiler yüzünden stabil koinlere olan güvenin azalmasına neden oluyordu. Mart ayında Tether’in (USDT) geliştiricileri sosyal medyada kendileri hakkında çıkan uygun rezervlerinin yatırım oranlarıyla eşit olmadığı hakkında söylentiler hakkında bir açıklama yaptılar.

“Tether’in geleneksel para birimi ve nakit eşdeğerlerini içeren rezervlerimizle her zaman yüzde 100 oranında eşit olduğunu ve Tether tarafından verilen kredilerden alacakları ve bağlı kuruluşları içerebilecek üçüncü taraflara dahil yatırımcılarının olduğunu” vurguladı.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın