Tron’un Değer Kaybetmesi ve Justin Sun’ın Tutuklanması

Kripto Girişimcisi Justin Sun’ın Başı Dertte Mi?

Kripto para birimi milyoneri Justin Sun Yuchen, geçtiğimiz ay efsanevi ABD’li yatırımcı Warren Buffett ile öğle yemeğinde 4.75 milyon dolarlık rekor bir teklifle bir yardım müzayedesi kazanmasının ardından medyada yer aldı.

Fakat aniden öğle yemeğini ertelemek zorunda kaldı. Söylentiye göre Sun, yasadışı kumar ve kara para aklama ile ilgili iddialar da dahil olmak üzere bir dizi yasal konuda yakalandı. Sun bu iddiaları reddetti ve Buffett öğle yemeği toplantısının sağlık nedenleriyle iptal edildiğini söyledi.

Tartışmalı Çin kripto girişimcisi Justin Sun, Salı günü, Warren Buffett ile birlikte 4.56 milyon dolarlık yardım öğle yemeğini erteleyerek herkesi şaşırtmıştı. Şimdi Sun kendi davranışları için özür diliyor.

Sun, sosyal medya ağı Weibo’nun Çarşamba günkü bir yayınında, Buffett öğle yemeğine yönelik teklifinin Buffett’i takdir etmesinden, hayırseverlik sevgisinden ve blockchain endüstrisini teşvik etme arzusundan kaynaklandığını yazdı. Fakat Sun şimdi kendi “bencilliğini” ve “olgunlaşmamış sözlerini ve eylemlerini” çabadan mahrum ettiğini söylüyor. Paylaştığı yazısından bunlar için özür diledi. 

Sun’ın sözcüsü hala Buffett’le öğle yemeğinin ertelendiğini, iptal edilmediğini söylüyor. Warren Buffett sözcüsü, Buffett’in Justin Sun’la ilgili hiçbir şey hakkında yorum yapmadığını söyledi.

Buffett öğle yemeğinin arkasındaki yardım kuruluşu Glide Foundation, Salı günü Sun’dan tam olarak bağış aldığını tweetledi. 

Çin medya kuruluşu Caixin, Sun’ın bir çıkış yasağı nedeniyle Çin’de tutulduğunu bildirdi. Caixin ayrıca Sun’ın Haziran 2018’den bu yana sınır kontrol listesinde olduğunu ve bu nedenle Temmuz 2018’de bir seyahat için Çin’den ayrılmakta zorlandıklarını bildirdi.

Caixin’in raporuna göre, 21. Yüzyıl Business Herald’ın Sun’ın Çin’de yasadışı bağış toplama ve pornografi işlemleri için başı dertte olduğunu bildiren bir rapor geldi.

Olumsuz ilginin telaşı Tron’un (TRX-USD) değerinin düşmesine sebep oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Ayhan

    Bu genç yaşta blokchine ilgi duymanız ve gelecek üzerine olan sistemlere yönelik çalışmalarınız ileriki hayatınız için önemli etkikeri olacaktır. Başarılarınızın devamını diliyorum

    Cevap Yazın
    • İsmet KAÇMAZ

      Güzel görüşünüz için teşekkür ediyorum, ekibimizle siz değerli okuyucularımız için daha iyi olmayı çalışıyoruz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.