Trader’lar Dikkat! Bu Altcoin %60 Çökebilir

Crypto.com token (yeni adıyla Cronos) fiyat hareketi geçtiğimiz haftanın sonunda bir destek bulmayı başardı ve trader’lar bu destekten yararlanarak bir sıçrayış ile kâr etmeyi hedeflediler. Kağıt üzerinde güzel ve kolay görünse de Avrupa oturumunun kapanması ile birlikte kripto varlıklar da bir geri adım attı ve trader’ların planları suya düştü.

Avrupa seansının kapanması ile tüm risk varlıkları üzerinde bir baskı oluştu. Bunun en büyük nedenlerinden birisi Euro’nun ABD Doları karşısında 20 yılın en düşük seviyelerine gerileyerek, sistematik bir risk yaratmasıydı.

Cronos Fiyatı %60 Kayıp Yaşayabilir

Cronos fiyatı, geçtiğimiz birkaç gün içinde 0.11 dolar seviyesinde teknik bir seviye tarafından desteklenmeyi başardı. Bu seviye Cuma gününden bu yana oldukça iyi bir seviyede tutulması umutları arttırdı ve boğalar, bazı yukarı yönlü kazançlarla birlikte bir sıçrama yaratarak kâr etmeye çalıştı. CRO fiyatı, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 12 Mayıs’ın en düşük seviyesi ile sınırlanmış olacağı yerde muhtemelen 0.15 dolara kadar gidebilirdi ancak bunun yerine boğalar aynı destek seviyesine 0.11 dolarda ezilmeye başladı ki bu seviye de yakında tutulamayabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Cronos fiyatı, ayıların boğaları delip 0,11 dolarda sıkıştırdığı görülebiliyor. Boğalar yenilgiye uğrayıp, pozisyonlarını bırakmaya başladığında, satış tarafında baskı artacak ve alım tarafı hacmini geçecek ve aşağı yönde bir kırılmayı tetikleyecektir. İlk ayağın aylık S1 desteğinin yakınında 0,08 dolar ve sonraki 0,04 dolar aylık S2’nin altında olmasını bekleyebilirsiniz. Bu iki aşamalı düşüş, ABD dolarının euro paritesinin altına düşüp kırılmayacağına ve piyasada büyük bir domino etkisini tetikleyip tetikleyemeyeceğine bağlı olacaktır.

Cronos

Pazartesi gününün yüksek seviyesin üzerine doğru bir kırılma ile daha fazla yükseliş senaryosu mümkün. Daha sonra hızlı bir ralli, aylık pivotun üzerinde 0.14 dolara doğru ortaya görülebilir ve kazanımların kabaca %27’sini elinde tutmayı başarabilir. Bir diğer yükseliş, USD’nin yükselen seviyesinden geri çekilmesi ve hisse senedi piyasalarının birkaç yüzde ralli yapmasıyla birlikte yıldızların hizalanmasına bağlı olacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.